Grįžti
2021-06-01

Birželis – ekskursijų mėnuo

Birželis – ekskursijų mėnuo

Pirmasis vasaros mėnuo mus kviečia džiaugtis ilgesnėmis dienomis, saule, žaluma, užvaldo noras daugiau laiko praleisti atvirame ore, todėl Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras birželį skelbia EKSKURSIJŲ mėnesiu! Kviečiame prisijungti, dalyvauti, gilinti žinias arba paprasčiausiai atrasti jaukius miesto kampelius apie kuriuos gal net visai nežinojote.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre birželis yra skelbiamas ekskursijų mėnesiu!

Ekskursijos mažiems ir dideliems – visiems tiems, kurie yra žingeidūs, smalsūs ir ieško naujų potyrių.

Teatralizuotos ekskursijos

“Vienos Klaipėdos gatvės istorija”

Aukštoji – Sinagogų gatvės” 

Ar žinote kur stovi aukščiausias fachverkinis sandėlis Klaipėdoje? O kur buvo pirmoji sinagoga ir ritualinė pirtis? Kas buvo vadinama Friedricho priemiesčiu ir kuo buvo prekiaujama šio priemiesčio turguje? O gal jums įdomu kas yra „Rytprūsių gegužės gėrimas“ ir kur senieji miestelėnai galėjo jo paragauti? Kur 19a.pab. – 20a.pr. kūrėsi didžioji Klaipėdos žydų bendruomenės dalis ir kuo jie vertėsi? Nuo fachverko iki pašto kelio, nuo gintaro iki žydų bendruomenės gyvenimo Klaipėdoje – teatralizuotoje ekskursijoje nuo Aukštosios iki Sinagogų gatvės.

Data – birželio 11 d. (Aukštoji – Sinagogų)
Pradžia – 18:00 val.
Susitikimo vieta – Aukštoji g. 2 (prie parodų rūmų)
Kaina – 15,00 € (bilietai @KAKAVA.lt ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre)

 

Malkų gatvės

Istorija apie daugeliui mažai pažįstamą ir paslaptingą Malkų, dabar Naujojo uosto, gatvę. Buvusi triukšminga, gyvybinga, pilna kvapų, istorijų ir žaismo gatvė šiandien visai kitokia, bet jos svarba miestui vis dar jaučiama. O kiek istorijų – nerūpestingų ir nuotaikingų, sielvartingų ir prislėgtų, mena išlikę šios gatvės pastatai! Tad kviečiame į atradimų kelionę po buvusį Vitės kvartalą – drauge bandysime įminti šios arčiausiai uosto esančios istorinės vietos paslaptis, įsivaizduoti jos buvusią didybę ir grožį.

Data – birželio 25 d. (Malkų)
Pradžia – 18:00 val.
Susitikimo vieta – Jūros g. 2 (prie buvusio kalėjimo pastato)
Kaina – 15,00 € (bilietai @KAKAVA.lt ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre)

 

Ekskursijos po naktinį miestą

„Naktinė Klaipėda: pasimatymas su miesto dvasiomis”

Kai miestą apgaubia tamsa, o gatvės ir skverai sušvinta jaukiais žibintais, Klaipėda pradeda pasakoti vakaro istorijas. Jos, lyg pasakojimai prie laužo, gali būti kažkur girdėtos, bet visuomet naujai šiurpios arba kiek romantiškos. Vakaras yra tas metas, kai miesto dvasios plevena tarsi ore ir šnibžda savo istorijos versiją. Naktinėje Klaipėdoje prabils pastatų dvasios, praeities žmonių žingsnius atkartos kaukšintis grindinys. Simboliškai, vedini istorijų, susitiksime su šviesiomis Klaipėdos ir Klaipėdos krašto asmenybėmis, sužinosime, kur buvo žiauriausias Prūsijos kalėjimas, kur laidoti didikai ar kirsdinti prasikaltėliai. Kur skleidėsi romantiški jausmai, o kur pildėsi didžiausios svajonės.

Datos – birželio 5, 12, 19, 26 d.
Pradžia – 22:00 val.
Susitikimo vieta  – prie pasukamo tiltelio (šalia pastato Žvejų g. 20)
Kaina – 10,00 € (bilietai @KAKAVA.lt ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre)

 

Ekskursijos vaikams

Ekskursijos vaikams po Klaipėdos senamiestį

Ekskursija mokyklinio amžiaus vaikams

Pažintį su uostamiesčiu pradėsite nuo pasukamojo tiltelio ir į miesto praeitį žengsite lydimi paslaptingojo Juodojo vaiduoklio balso.

Ne paslaptis, jog beveik visi keliai Klaipėdoje veda į miesto širdį – Teatro aikštę, čia susipažinsite ne tik su žaviąja Taravos Anike, bet ir išgirsite apie senąsias tradicines Memelio muges bei turgus. Ar žinojote ką reiškia daugeliui sunkiai tariamas žodis „fachverkas”? Ekskursijos metu ne tik išmoksite tarti, bet ir pamatysite viduramžių miestus primenančius statinius. Toliau kelionę tęs tik drąsiausieji, nes susitikti su įspūdinguoju Slibinu lemta tik „perbridus” senąjį Danės upės vingį. Išklausę Klaipėdos vardo legendos, leisitės ieškoti mažojo stebuklingojo Peliuko ir išdidžiojo senamiesčio Katino. Gražuolėje Dangėje skaičiuosite ne tik laivelių stiebus ir vėliavas, bet tuo pačiu ieškosite ir paslaptingų vandens būtybių. O koks apsilankymas uostamiestyje, neįsiamžinus šalia miesto simbolio gražuolio burlaivio „Meridiano”? Pažintį su miestu baigsite, galbūt, truputį suodini, tačiau neišsigąskite – sutikti Kaminkretį – laimės dalykas!

Datos – birželio 6, 13, 20, 27 d.
Pradžia – 11:00 val.
Susitikimo vieta – prie pasukamo tiltelio (šalia pastato Žvejų g. 20)
Kaina – vaikams – 4,00 €, suaugusiems – 7,00 € (bilietai @KAKAVA.lt ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre)

 

Degustacinė ekskursija

Gastronominė marinistinė ekskursija

„Paragauk Klaipėdos…”

Klaipėdos Turizmo ir kultūros informacijos centras kviečia miestiečius į gastronominę marinistinę ekskursiją „Paragauk Klaipėdos…”
Jūsų laukia – silkė, grogas ir jūrinės istorijos!

Data – birželio 18 d.
Pradžia – 18:00 val.
Susitikimo vieta – prie pasukamo tiltelio (šalia pastato Žvejų g. 20)
Kaina – 19,00 € (bilietai @KAKAVA.lt ir Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre)