Grįžti
2022-01-19

Būsimi Klaipėdos lėlių teatro darbai, viltys ir džiaugsmai 2022 metais

2021 m. Klaipėdos lėlių teatrui atnešė daug džiugių akimirkų: pavasarį lėlių spektaklis „Didysis sprogimas“ (rež. Zvi Sahar) pelnė „Auksinio scenos kryžiaus“ bei Klaipėdos miesto „Padėkos kaukės“ apdovanojimą spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje, teatro repertuarą papildė net trys spektakliai: pavasarį įvyko miniatiūrų spektaklio „Istorijos iš FLUXUS dėžutės“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė) premjera, vasarą – lėlių ir objektų teatro instaliacijos „Tarp Žemės ir Dangaus“ (rež. Karolina Jurkštaitė), rudenį – interaktyvaus judesio ir objektų spektaklio kūdikiams „Be galo, be krašto“ (rež. Birutė Banevičiūtė) premjeros. Džiugu, kad nepaisant kintančių ir nenuspėjamų pandemijos sąlygų lėlininkai ir lėlių teatro gerbėjai galėjo dalyvauti tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Materia Magica“, o gruodį – susitikti su taip išsiilgtu Kalėdų Seneliu jo namelyje. Visi pasiekimai ir pasisekimai tik dar labiau skatina drąsiai svajoti ir aktyviai planuoti.

Šiais kalendoriniais metais teatras taip pat numatęs premjerų – spalį ekologijos, žmogaus ir gamtos dermės temų įkvėptą lėlių spektaklį pristatys slovėnų režisierius Miha Golob. Svarbu paminėti, kad greta kuriamo spektaklio vyks ir interaktyvios vaikams skirtos paskaitos ekologijos, tvarios urbanistikos, klimato kaitos temomis, bus surengtos kūrybinės dirbtuvės „Tunelis“. Žiemą žiūrovai bus laukiami tradiciniame Klaipėdos lėlių teatro renginyje „Kalėdų Senelio namelis“.

Jaučiant nemažą pasirodymų atvirose erdvėse poreikį, planuojama kurti performatyvų gatvės lėlių teatro spektaklį. Be premjerinių žiūrovai bus kviečiami ir į jau pamėgtus repertuarinius spektaklius – numatyta jau sukurtų spektaklių sklaida ne tik Klaipėdos lėlių teatre (Turgaus g. 9), bet ir Klaipėdos rajone bei Vakarų Lietuvos regionuose, spektaklių pristatymas nacionaliniuose bei tarptautiniuose teatrų festivaliuose.

Taip pat šiais metais vyks nemažai paruošiamųjų darbų būsimų veiklų įgyvendinimui ateinančiais metais: ruošiamasi tarptautiniam lėlių teatro festivaliui „Materia Magica“, knygai apie Klaipėdos lėlių teatro įkūrėją, režisierę, dailininkę, pedagogę Jūratę Januškevičiūtę ir Klaipėdos lėlių teatrą, pavasarį vyks marionečių spektaklio „Heraklis“ (rež. Aušra Bakanaitė) pirmasis kūrimo etapas.

Klaipėdos lėlių teatras kasmet daug dėmesio skiria edukacinėms veikloms, šie metai – ne išimtis. Jau ne vienerius metus vyksta „Karakumų Asilėlio mokyklėlė“, kuriai parengta unikali edukacinė programa, turinti savitą ir laiko patikrintą sistemą, metodus, yra pritaikyta vaikams pagal jų raidos ypatumus nuo kūdikystės iki mokyklinio amžiaus. Taip pat šiemet siekiama ir itin aktyvi teatralizuotų edukacijų sklaida Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre ir Lietuvos regionuose, pavasarį numatyta ir naujos teatralizuotos edukacijos „Mechaninis lėlių teatras“ premjera (rež. Aušra Bakanaitė).

Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre veiks ir daug susidomėjimo sulaukusi, praėjusiais metais atidarymą šventusi interaktyvi instaliacija „Kaltūnas“: iki birželio pabaigos šeimos ir mokinių grupės turės galimybę kartu patirti nuotykį, bandydamos išsiaiškinti, kokia nelaimė ištiko Gabėtą ir jos šeimą. Po visą Edukacinį centrą nusidriekę Gabėtos plaukai padės šią paslaptį įminti. Pamokanti istorija skatina susimąstyti apie mūsų poelgius ir poelgių pasekmes. Svarbu paminėti, kad interaktyvioje instaliacijoje „Kaltūnas“ galima dalyvauti ir per Kultūros paso programą. Spalį naują ekspoziciją Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre pristatys dailininkas, iliustracijų kūrėjas Antanas Dubra.

Jau daugelį metų jaučiamas poreikis kelti Klaipėdos lėlių teatro ir visos suinteresuotos lėlininkų bendruomenės profesinį tobulėjimą, kviečiant lektorius iš užsienio, organizuojant kūrybines dirbtuves. Šiais metais šiam tikslui bus rengiami net treji mokymai: meistriškumo dirbtuvės su Miha Golob (Slovėnija), kūrybinės dirbtuvės apie išskleidžiamas modulines struktūras su architektu, scenografu, tarpdisciplininio meno kūrėju Vladu Suncovu (Lietuva) ir kūrybinės dirbtuvės apie dramaturgiją lėlių teatre su Tekle Kavtaradze (Lietuva).

Kiekvieni metai atneša savo laimėjimus ir pralaimėjimus, savo atradimus ir praradimus, tačiau visa patirtis, kurią gauname, tik padeda ieškoti kelių, kuriais eidami galime pasiekti tikslą. Tikimasi, kad šiais metais Klaipėdos lėlių teatrui pavyks pasiekti nuolatinius teatro lankytojus, pasiekti tuos, kurie dar nieko nežino apie lėlių teatro meną arba žino nedaug, ir savo veiklomis įkvėpti, motyvuoti, pradžiuginti.

Tad gerų metų ir iki susitikimo Klaipėdos lėlių teatre!

 

  Klaipėdos lėlių teatro informacija