Grįžti
2021-09-06

Ekskursijos po koncertų salę

Kokios istorijos slypi Klaipėdos koncertų salės užkulisiuose?

Dažnas, ko gero, susimąsto, o kaip atrodo koncerto „virtuvė“ iš vidaus? Kokį kelią turi nueiti atlikėjai, kol gimsta koncertinė programa? Kaip vyksta repeticijos? Nuo šiol klausytojai turės galimybę tai išvysti patys.

18-ąjį koncertinį sezoną Klaipėdos koncertų salė pasitinka naujove – nuo rugsėjo kviečia į ekskursijas po įstaigą. Ekskursijų metu bus atskleidžiami Koncertų salės įkūrimo istorijos klodai, kaip įstaiga veikia ir kuo gyvena. Pagal galimybes, salė atvers duris į scenos užkulisius, kad dalyviai galėtų viską pamatyti iš arti. Labiausiai intriguojantis momentas – gyva Klaipėdos koncertų salės meno kolektyvų repeticija. Atlikėjams vaikščioti tais pačiais įstaigos koridoriais, scenos užkulisiais – įprastas, kasdienis darbas, tačiau klausytojui – tai paslaptingos, nežinomos erdvės. Esant galimybei, ekskursijų dalyviai turės progą netgi pakalbinti atlikėjus ir gauti atsakymus į jiems iškilusius klausimus.

Ekskursijos bus rengiamos grupėmis: moksleiviams ir suaugusiems. Moksleivius į ekskursijas Klaipėdos koncertų salė kviečia nemokamai, suaugusiesiems – bilieto kaina 3 eurai. Senjorai, studentai, neįgalieji, pateikę galiojantį pažymėjimą, galės bilietą įsigyti su 50 proc. nuolaida (bilietams taikomas 1,20 Eur Bilietai.lt aptarnavimo mokestis).

Klaipėdos koncertų salė kviečia į pirmą naujo koncertinio sezono ekskursiją – rugsėjo 14 d. 18.00 val.

Dalyviai turės išskirtinę galimybę apsilankyti pirmą kartą Lietuvoje statomos pasaulinio garso britų kompozitoriaus Michaelo Nymano neurologinės operos „Vyras, kuris savo žmoną palaikė skrybėle“ repeticijoje. Opera sukurta remiantis garsaus britų neurologo ir neuropsichologo Oliverio Sackso to paties pavadinimo knyga, tapusia bestseleriu ir laikoma neurologijos mokslo klasika. Operos premjera įvyks rugsėjo 15 dieną.

 

Išskirtinėmis sąlygomis Klaipėdos koncertų salės repertuaro programų repeticijose galės dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę dalyviai, kurių skaičius ribotas.

Registruotis būtina e-paštu: edukacija@koncertusale.lt arba telefonu +370 678 38901.

Atvykus į ekskursiją būtina turėti galiojantį Galimybių pasą.