Knyga „Tarp jūros ir dangaus: atgijusios istorijos“– jungtinė iniciatyva, į kurią įsitraukė daug šaunių, talentingų ir savo darbą mylinčių žmonių! Profesionalus literatūrinis žodis, skaitmeninės technologijos, meninė kūryba ir jaunųjų klaipėdiečių sukurti darbai – visa tai sudaro darią visumą.
Panaudojant sustabdyto kadro animacijos technologiją knygos personažai atgimsta – kuriami mokomieji ir pristatomieji vaizdo filmukai, interaktyvios užduotys.
Knygos istorijų autorė – pedagogė, Žemaitijos rašytojų bendrijos narė Jolanta Beniušienė. Leidinys iliustruotas IT specialistės, menininkės Vaidos Skarulskytės-Tiurkinos nertų žaislų fotografijomis, ir Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos mokinių sukurtais darbais.
Nors knyga skirta vaikams, tačiau gilią prasmę turinčios, pamokančios istorijos gali būti artimos, patrauklios ir suaugusiems. Tiek mažam, tiek vyresniam skaitytojui knyga neša žinutę
kaip svarbu priimti ir suprasti visas savo emocijas; kodėl negalima tyčiotis iš kitų ir leisti, kad užvaldytų puikybė; kuo svarbi meilė, atjauta silpnesniems; kodėl kiekvienas yra ypatingas savo darbais; kad liga – džiaugsmo trūkumo, mylimos veiklos, draugystės stokos pasekmė; gyvūnai ne žaislai – jų negalima kankinti ir išnaudoti; kodėl vaikui svarbu nuoširdi tėvų meilė ir dėmesys; kas yra tolerancija ir kaip išlikti geranoriškiems.
Renginio dalyviai susipažins su Vaidos Skarulskytės-Tiurkinos sukurtais personažais- nertais žaislais, išgirs jų istorijas, turės galimybę patys tapti kūrėjais – dalyvauti kūrybos dirbtuvėse „Atgiję personažai: pratęsk sukurtą istoriją“.
