The Tall Ships Races 2024

2024-06-27 - 2024-06-27
8–6

Location

Kruizinių laivų terminalas
Kruizinių laivų terminalas

2024 m. birželio 27-30 d., penktą kartą į Klaipėdą sugrįžta „The Tall Ships Races“ didžiųjų burlaivių lenktynės. Pirmą kartą istorijoje Klaipėdai patikėta tapti šių unikalių lenktynių starto uostu – tai didelis tarptautinės jūrinės bendruomenės įvertinimas Lietuvai, kaip jūrinei valstybei. Kadangi Klaipėdos uostas gali pasiūlyti patogias „The Tall Ships Races“ burlaivių flotilės švartavimo galimybes, Klaipėdoje tikimasi sulaukti per 60 didžiausių ir įspūdingiausių pasaulio burlaivių iš dviejų dešimčių valstybių, tarp kurių ir tokie egzotiniai kraštai kaip Gvatemala ar Brazilija.

Nors 2021-ųjų liepą Klaipėda svetingai priėmė vietoj „The Tall Ships Races“ gimusią „Baltic Regatta“, didinga apimtimi tikrieji ir didieji „The Tall Ships Races“ burlaiviai, Klaipėdoje šią vasarą viešės net po 7 metų pertraukos. Šiuo metu į lenktynes jau yra užsiregistravę 46 laivai: didžiausių – A klasės burlaivių Klaipėdos uostas priims 6, B klasės – 15 , C ir D klasės – 25. Tikimasi, kad burlaivių skaičius dar pasipildys, nes registracija nėra baigta.

Viename didžiausių nemokamų vasaros renginių laukiama ir gausaus būrio miestiečių bei svečių iš visos Lietuvos ir užsienio. Birželio 27-30 d. žmonės, atvykę pasigrožėti laivų burėmis, turės išskirtinę galimybę lankyti burlaivių denius, tiesiai iš įgulų narių išgirsti įdomių jūrinių istorijų, stebėti spalvingą laivų įgulų eiseną, burių paradą bei įspūdingą muzikinę, kultūrinę programą, kuri užlies miesto gatves ir aikštes. Pagrindiniai koncertai vyks Kruizinių laivų terminale – didžiųjų burlaivių apsuptyje.

Vienas svarbiausių momentų, kuriuos norima labai aiškiai išskirti ir akcentuoti visiems, planuojantiems savo atostogas ir vasaros maršrutus – priešingai nei 2017-aisiais ar 2021-aisiais metais, šiemet „The Tall Ships Races“ Klaipėdoje turi savo atskirą datą, ir nevyks kartu su Jūros švente. Šiuos du 2024-aisiais metais didžiausius uostamiesčio renginius skirs mėnuo. Burlaivių lenktynės vyks paskutinį birželio savaitgalį – birželio 27-30 dienomis, o jubiliejinė 90-oji Jūros šventė – paskutinį liepos savaitgalį – 26-28 dienomis.