Vaikų meninės interpretacijos Mažosios Lietuvos juostų tema

Kovo 19 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma šv. Velykoms skirta Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų darbų paroda „Pavasaris juostom išaustas“. Joje pristatoma dizaino studijos „Kukutis“ (mokyt. R. Sondaitė-Bunevičienė) ir keramikos studijos „Vingutis“ (mokyt. J. Baranova) kūryba. Atidaryme koncertuos KKLJC tautinės muzikos ansamblis „Ralio“ (mokyt. R. Spalinskienė).

Dizaino studija „Kukutis” gyvuoja jau 23 metus. Užsiėmimus lanko apie šešiasdešimt 5–14 metų amžiaus vaikų, kurie tapo ant audinio, stiklo ir įvairių daiktų, konstruoja erdvinius paveikslus, velia, siuva, lipdo. Kiekvienais metais surengiama apie 5–10 parodų, dalyvaujama įvairiuose projektuose, akcijose, miesto bei respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Vaikų darbai yra patekę į UNESCO ir LR Seimo kalendorius.

Keramikos studija „Vingutis” įsikūrė vos prieš kelis metus – 2021-ųjų metų lapkritį, bet jau susibūrė į patikimą smalsių lipdytojų draugiją. Dalyvių amžius – nuo 5 metų. Studijos pavadinimas gimė pagal senųjų puodžių pomėgį puošti molio dirbinius vingiuotomis juostelėmis. Daugiausia čia susibėga kaimynystėje įsikūrusios Simono Dacho progimnazijos vaikų, bet prisijungia ir lipdytojai iš kitų Klaipėdos švietimo bei ugdymo įstaigų.

Paroda veiks iki balandžio 6 d.

The event is finished.

Date

Kov 19 2024
Expired!

Time

17:00 - 18:00

Location

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus
Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda

Komentarai uždrausti.