Vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys 2024“

2024-07-25 - 2024-07-25

Time

22:00

Location

Teatro aikštė
Teatro g. 1

Vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ keliauja per Lietuvą su nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2024“ filmais nominantais bei laureatais. Programoje rodomi filmai, apimantys ilgametražių, animacinių, trumpametražių bei studento darbų kategorijų filmus.

 

Šį kart 65-osios Jūros šventės dalimi taps šis festivalis.

Liepos 25 d., 22:00 val. festivalis lankysis Klaipėdoje, Teatro aikštėje.
Renginio vedėja: aktorė Emilija Latėnaitė

 

PROGRAMA:
22:00 val. pokalbis su vakaro svečiu.
22:30 val. filmų programa:

Numeris vienas, rež. Milda Augustaitytė
Dvylikametis Arianas su partnere ruošiasi Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatui. Sportinių šokių šokėjai ankstyvame amžiuje privalo perprasti suaugusiųjų pasaulį – išmokti demonstruoti vyriškumą, moteriškai gundyti, parduoti save. Bet ar to užtenka norint laimėti čempiono titulą?

 

Ta, kuri žino, rež. Eglė Davidavičė
Ūla yra drovi ir savimi nepasitikinti paauglė, kuri mėgsta plaukti. Įprastos treniruotės metu mergina įsitraukia į netikėtą nuotykį, kuris padeda jai subręsti, priimti save ir pamatyti savo kūną naujai.

 

Tušinukas, rež. Adas Burkšaitis
Saulėta vasaros popietė priemiesčio mokykloje. Mokytoja sužino, kad jos sūnaus blogai parašytas egzamino darbas sužlugdys svajonę studijuoti prestižiniame užsienio universitete. Filmas kelia klausimus apie moralę ir spaudimą pasiekti norimą rezultatą. Kokius kompromisus motina pasiryžusi priimti, kad užtikrintų sėkmingą sūnaus ateitį?

 

Irklais per Atlantą, rež. Aurimas Valujavičius
Vienas žmogus, vienas vandenynas, šimtmečio istorija…
Tikras pasakojimas apie Aurimą Valujavičių, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių – 8500 km kelionę per Atlantą irkline valtimi „Lituanica“, siekiant paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines.

Pasinerti į vienatvę ir euforiją, skausmą ir džiaugsmą, nerimą ir viltį, kad Atlanto vandenynas bus perirkluotas nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies ir Majamio krantas pergalingai pasiektas. Tik šios mintys Aurimo galvoje sukasi jau keletą metų, o į atvirą vandenyną jis leidžiasi po ilgiau nei dvejus metus trukusio intensyvaus pasiruošimo istorinei, o kartu ir rekordinei kelionei. Fizinis pasirengimas, psichologinė drausmė, griežta disciplina ir kasdien augantis adrenalinas dėl išsikelto tikslo, atmosferą tik dar labiau kaitina. Nesuskaičiuojamos valandos ir dienos darbo Aurimą priveda prie taip ilgai laukto kelionės starto, ankstų Kalėdų rytą. Svarbiausia jo taisyklė – niekada nesustoti irkluoti! Kiekvienam savas Atlantas.

 

BILIETAI: renginys atviras, nemokamas. Renginys fotografuojamas.

Festivalyje lietuvišką kiną palaiko: Telia Play
Festivalį organizuoja: AVAKA kartu su Klaipėdos šventės, VšĮ
Renginį iš dalies finansuoja: Lietuvos kino centras
Partneris: LRT.lt