Data

Bir 24 2022
Expired!

Laikas

12:00 - 23:00

Klaipėdos kariliono festivalis 2022

Klaipėdos kariliono festivalio varpai skamba 770-mečio jubiliejų pasitinkančiai Klaipėdai

Šiemet Klaipėdos kariliono festivalio varpai skamba ypatinga proga: jie sveikina 770-mečio jubiliejų pasitinkančią Klaipėdą! Miestas gali pelnytai didžiuotis turėdamas unikalų varpų instrumentą – Klaipėdos karilioną. Aukštai ir plačiai sklindantys varpų garsai darniai įsilieja į uostamiesčio garsinį peizažą.  Jau 35 metus skambantis varpų instrumentas tapo miesto savitumo simboliu. Nesvarbu, ar lyja lietus, ar šviečia saulė, ar spigina šaltis – varpų muzika Klaipėdoje nenustoja skambėti!

Klaipėdos karilionas – tai vienas iš trijų didžiausių Lietuvoje esančių tokių muzikos instrumentų. Buvusio Klaipėdos centrinio pašto bokšte jis sumontuotas 1987 metais ir veikė iki 2006 metų, kai buvo pakeistas nauju.

 

2022 m. birželio 24 d., penktadienis

Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis

(Liepų g. 12, Klaipėda)

Visi koncertai NEMOKAMI

The event is finished.

Hourly Schedule

Birželio 24 d.

12:00
„Vidudienio varpai“
Festivalio pradžią 12 valandą skelbs „Vidudienio varpai“, tradiciškai kalbinami klaipėdiečių karilionininkų. Vienas iš jų – Stanislovas Žilevičius. Didelę patirtį sukaupęs atlikėjas ištikimai tarnauja karilionui, skleidžia jo muziką jau daugiau nei trisdešimt metų. Jis dalyvauja kariliono muzikos festivaliuose Lietuvoje, koncertavo Europoje ir JAV.
15:00
„Popietės varpai“
„Popietės varpų“ koncerte išgirsime karilionininko Toru Takao parengtą programą. Japonų kilmės dabar Vokietijoje reziduojantis atlikėjas studijavo karilioną Utrechtto konservatorijoje (Olandija). T. Takao dalyvavo tarptautiniuose kariliono konkursuose ir juose laimėjo prizines vietas.
18:00
„Vakaro varpai“
18 valandą pasigirs „Vakaro varpai“, kuriuos kalbins pirmą kartą Klaipėdoje pasirodysiantis karilionininkas iš Belgijos Janas Verheyenas. Pasaulyje jis garsėja savo novatoriškais projektais, kuriuos pristato pavadinimu „Bells Lab“.
21:00
„Nakties varpai“
„Nakties varpai“ jau temstant vainikuos festivalio programą. Kariliono partiją šiame koncerte atliks Monika Kaźmierczak, kurią jau gerai pažįstame iš ankstesnių Klaipėdos kariliono festivalių. Ši kūrybinga atlikėja yra kelių tarptautinių konkursų laureatė, aktyviai koncertuojanti Olandijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Lietuvoje, JAV ir kitur. Ji aktyviai inicijuoja naujų kūrinių karilionui sukūrimą ir noriai juos atlieka tiek savo šalyje, tiek užsienyje. Keletą metų ji buvo Lenkijos kariliono asociacijos prezidentė. Monika dėsto Gdansko muzikos akademijoje, inicijuoja ir rengia kariliono festivalius Gdanske. 2021 m. karilionininkei buvo įteiktas aukščiausias Gdansko miesto kultūros apdovanojimas „Splendor Gedanensis“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *