Grįžti
2019-11-22

Į Klaipėdos kalėdų aikštę jau atkeliavo žmonių dovanota eglė

Klaipėdos širdyje – Teatro aikštėje šiandien pakvipo tikromis Kalėdomis. Vidurdienį, į centrinę miesto aikštę atkeliavo kalėdinio laukimo simbolis – eglutė. 11 metrų aukščio, 1,3 tonos sveriančią puošmeną Klaipėdai padovanojo klaipėdiečiai sutuoktiniai – Igoris ir Svetlana Stepanovai. Žaliaskarę į Teatro aikštę palydėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir gausus būrys talkininkų.

Lapkričio 30-osios vakarą išdabintą žaliaskarę kartu su Kalėdų Seneliu įžiebs nykštukai ir kiti teatralizuotos pasakos personažai.
Gražuolė sidabrinė eglė, nebeįsitenkanti kukliame sodo bendrijos sklype, į Teatro aikštę atvyko iš Dituvos, Krašto gatvės. Šiemetinė eglė karalienė išrinkta iš 12-os konkuravusių pretendenčių.
Igoris ir Svetlana Stepanovai  išlydėdami augintinę dalijosi prisiminimais, jog prieš 10 metų Dituvos sodų bendrijoje įsigijo sodo namelį kartu su jau paaugusia eglute, papuošta kalėdine girlianda. Būtent eglutė anuomet ir patraukė sklypo ieškančios poros dėmesį. Per 10 metų eglutė, apsupta meilės ir rūpesčio,  paaugo dar dvigubai tiek ir suvešėjo.  Šeimos vaikai ir anūkai užauginti, kartu su eglute atšvęstos ne vienos Kalėdos, todėl Svetlana ir Igoris nusprendė, kad atėjo laikas eglutę padovanoti miesto žmonių džiaugsmui, juolab kad ši jau stokojo erdvės.
„Kaip kiekvienas muzikantas ar rašytojas jaučiasi laimingas atiduodamas savo kūrinį kitiems, taip ir mes esame be galo laimingi dovanodami eglutę miestui“, – sako Svetlana. Šeimininkai išdavė dailios eglutės paslaptį – tai meilė ir rūpestis.
Pasitikti eglutės ir padėkoti medelį dovanojusiems klaipėdiečiams atvyko Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Jis Stepanovų šeimai, kaip padėką, padovanojo mažą eglutės sodinuką. „Šita nuostabi, graži, aukšta, tiesi eglė, aš neabejoju, bus pačiu gražiausiu akcentu visoje kalėdinėje puošyboje mieste. Ji alsuoja gyvybe, meile, tikra kalėdine dvasia. Nesivaikome stebuklo ir nesivaikysime, ko gero, stebuklo nupirkti neįmanoma, stebuklą galima tik užauginti ir jį padovanoti“, – džiaugėsi  meras.
Eglutę pjovė ir jos pervežimo operaciją koordinavo – UAB „Klaipėdos želdiniai“. „Atrodo ketvirtas kartas, jau turėtų būti įprasta, bet vis tiek yra atsakomybė ir jaudulys. Šiandien stiprus vėjas, šalia namas, šalia tvora, visada yra nerimas, kad nenulūžtų viršūnė. Mūsų didžiausias darbas – eglutę nuvežti tokią, kokią ją paėmėme“, – sako bendrovės  direktorius Gediminas Valašinas. UAB „Klaipėdos želdiniai“ pasirūpins ir eglutės augimo vietos sutvarkymu. Vilkiką pervežimui suteikė – Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys, Teatro aikštėje medelį įtvirtino – UAB VVARFF, saugiai į miestą palydėjo – Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnyba, girliandomis visą ateinančią savaitę eglutę papuoš – UAB „Gatvių apšvietimas“.
Kaip ir ankstesniais metais, Teatro aikštėje pastatyta eglutė bus papuošta tik šviečiančiomis, smulkiomis girliandomis ir visus džiugins iki Trijų karalių.

Kalėdinių renginių organizatorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ –  dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo. Ypatinga padėka žmonėms, kurie miestui teikė savo išaugintų medelių kandidatūras ir buvo pasirengę miestui neatlygintinai dovanoti žaliąjį kalėdinių švenčių simbolį.

                                                                          *****

Informacija apie kalėdinius renginius Klaipėdoje skelbiama tinklapyje www.jurossvente.lt arba „Facebook“ paskyroje  @klaipedossventes.

Nuotraukos Vytauto Petriko                          Kalėdinių renginių organizatorius
                                                                                                 VšĮ „Klaipėdos šventės