Grįžti
2022-09-12

Jau visai netrukus Klaipėdoje vėl bus daug ir įdomių kaligrafijos meno kūrybinių dirbtuvių!

VšĮ „Prof.A.Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla“ kvies susitikti su kaligrafais iš Suomijos, JAV, žinoma, Lietuvos.

Mokyklos kvietimu atvykstanti profesionali kaligrafė iš Suomijos Pauliina Yliniitty kartu su dirbtuvių dalyviais kurs ažūriniais raštais dekoruotą raidę K. Kodėl būtent K? Todėl, kad raide K prasideda Klaipėdos, šiais metais mininčios 770 metų jubiliejų, pavadinimas. Dirbtuvėse išmokę  ažūru dekoruotų raidžių kūrimo principų jūs galėsite rašyti nepakartojamo grožio dedikacijas savo miestui, sveikinimus artimiems žmonėms, sukurti tekstą, kuris  gal net taptų  savita interjero dekoro dalimi.
Kūrybines dirbtuves  Pauliina Yliniitty  ves anglų kalba todėl pageidautina, kad norintys dalyvauti žinotų anglų kalbą minimaliai. Bendrauti padės ir vertėja. Mokyklos dalyviams jau pažįstamas kaligrafas, grafikos dizaineris Linas Spurga (jaun.) ves Gotiškosios fraktūros kaligrafijos dirbtuves. Fraktūra yra XVI a. atsiradusi gotiškojo šrifto atmaina. Sukurta imperatoriui Maksimilianui I kaip spaudos šriftas, šiandien fraktūra puikiai tinka kaligrafiniam rašymui. Šiose dirbtuvėse bus įdomu ir  praėjusių metų KRMM gotiškojo šrifto dirbtuvių dalyviams ir naujokams. Tad laukiame registruojantis!
Norisi pasidžiaugti nemenku susidomėjimu kaligrafijos kaip meditacijos užsiėmimais, organizuotais VšĮ „Prof.A.Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla“ šių metų pavasaryje. Šį rudenį, spalio mėnesį visus, kuriems įdomu pažvelgti į kaligrafiją kaip meditaciją, kviesime į kūrybines dirbtuves, kuriose turėsite galimybę tyrinėti  gyvybiškai svarbų žmogaus santykį tarp suvokimo, kvėpavimo,  mąstymo, judesio ir pan. Skirtingi pojūčiai, meditatyvūs judesiai ir kvėpavimas, rašant šriftą padės rasti savyje begalinį kūrybinės išraiškos potencialą.

Kūrybines dirbtuves ves profesionali kaligrafė Gina Jonas (JAV),  turinti 41 metų patirtį šioje srityje ir neuroedukatorė bei neuropraktikė Ona Bajorinienė. Kūrybines dirbtuves Gina Jonas ves nuotoliniu būdu, anglų kalba. Pageidautina, kad norintys dalyvauti žinotų anglų kalbą minimaliai. Bendrauti padės ir vertėja. O.Bajorinienė kūrybines dirbtuves ves lietuvių kalba.

Rudens kūrybinių dirbtuvių programa, registracijos detalės čia

Dalyvaujantiems užsiėmimuose bus išduodami Sertifikatai.
VšĮ „Prof.A.Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla“  bendradarbiauja su PŠKC įgyvendinant pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programas.
VšĮ „Prof.A.Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla“ veiklą dalinai remia Klaipėdos m. savivaldybė.