Grįžti
2023-12-13

Jautrus kalėdinis delfinų pasirodymas apie stebuklingą kelionę gelbėti tirpstančius ledynus

Jau nuo šio trečiadienio Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume pradedama rodyti Kalėdinę pasaką su delfinais. Jį parengė delfinų treneriai kartu su žinomu režisieriumi Mykolu Vildžiūnu.

Pasirodymas ne tik nuotaikingas, spalvingas, praturtintas animaciniu pasakojimu, demonstruojamu ant didžiausio Baltijos šalyse 123 m2 ekrano, bet ir jautriai kalbantis apie ekologiją.

Kalėdinė pasaka su delfinais priverčia mus užmiršti rūpesčių pilną realybę ir leistis į stebuklingą kelionę kartu su išmintingais delfinais ir linksmaisiais kaliforniniais jūrų liūtais.

„Jautriai buvo labai, – sakė po pasirodymo žiūrovai. – Buvo toks įspūdis, kad kartu gelbėjame gamtą. Negi negirdėjote, kad tirpsta ledynai! Delfinai mums dar kartą priminė tai, apie ką per šventes dažniausiai pamirštame”.

Šylant klimatui, tirpstant ledynams, realus pavojus kyla ne tik gamtai, bet ir … Kalėdoms, nes jas gali ištirpdyti kylanti oro temperatūra ir nuskandinti pasaulinis vandenynas. Kalėdų senelis labai sunerimęs!

Pasaulis be Kalėdų praras savo prasmę ir grožį, o mažieji liks visus metus nelaimingi, nes negaus dovanų. O juk dovanos turi ne tik materialinę prasmę, jomis matuojami geri darbai. Tad pasaulis 2024-iaisiais gali likti be gerų darbų…

Tik nepailstantys optimistai delfinai nenori su tuo susitaikyti ir atskuba į pagalbą Kalėdų seneliui ir, nieko nelaukdami, pradeda Kalėdų ir pasaulio gelbėjimo operaciją! Jie apiplauks visas pasaulio jūras ir vandenynus, perduos Kalėdų senelio prašymą kiekvienam banginiui, ruoniui ir net rykliui, įspės visas žuvis, medūzas, jūros žvaigždutes ir arkliukus. Viskas bus gerai!

Ar tikrai delfinams pavyks iki Kalėdų apiplaukti visą pasaulį, ar nesušals jie nuožmiuose Šiaurės jūros vandenyse, ar neperkaitins jų karštoji Golfo srovė, ar nepraras budrumo pasiekę Ramųjį vandenyną ir ar neįvilios į pasalą jų Karibų jūros piratai?

Visa tai sužinosime Lietuvos jūrų muziejaus Kalėdiniame delfinų pasirodyme.

Alfonso Mažūno nuotr.

 Informacijos šaltinis Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas