Grįžti
2023-05-09

Jūros šventėje „Eurovizijos“ sensacija – Sam Ryder

Įspūdingo vokalo savininkas, „Space Man“ dainos autorius ir milijonus sekėjų socialiniuose tinkluose turinti britų muzikos žvaigždė – Samas Ryderis atvyksta į Klaipėdą. Liepos 21-ąją, atlikėjas pasirodys didžiojoje Jūros šventės scenoje, Kruizinių laivų terminale ir taps viena didžiausių žvaigždžių kada nors koncertavusių Klaipėdoje. Dainininkas, kaip ypatingas svečias, koncertuos ir šių metų „Eurovizijos“ finale, gegužės 13-ąją, kur vainikuos visų finalininkų pasirodymus. Visų laikų sėkmingiausio Didžiosios Britanijos atstovo „Eurovizijoje“ koncertą miestui dovanoja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. 

„Svarbiausias vasaros renginys šiemet tikrai bus nepamirštamas. Klaipėda, o galbūt ir visa Lietuva to seniai nematė. Šis grandiozinis nemokamas koncertas bus ne tik vienas laukiamiausių visos Jūros šventės akcentų, tačiau, tikiu, kad bus ir visos vasaros hitas“, – sako AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Laukiamiausio metų muzikos įvykio – „Eurovizijos“ išvakarėse, Jūros šventės organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ skelbia ryškiausią artėjančios Jūros šventės muzikinę dovaną – Samą Raiderį (Sam Ryder). Sparčiai populiarėjantis Didžiosios Britanijos atlikėjas, ypatingos sėkmės sulaukė 2022-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkurse. Atlikėjas su savo kūriniu „Space Man“ nuo pat pradžių buvo laikomas vienu realiausių praėjusių metų „Eurovizijos“ konkurso laimėtoju. Įspūdingas atlikėjo vokalas lėmė, kad pagal „Eurovizijos“ komisijos balsus S. Ryderis užėmė 1-ąją vietą ir surinkęs 466 taškus „Eurovizijos“ finale tapo daugiausiai balų gavusiu Didžiosios Britanijos „Eurovizijos“ dalyviu.

„Tai viena skambiausių ir ambicingiausių dovanų Jūros šventės svečiams, kokią tik galėjo įteikti jungtinės mūsų komandos ir ilgamečių partnerių – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pajėgos. Pusmetį trukusios derybos ir detalių tikslinimas, liepos 21-ąją taps vienu didžiausių pastarojo Jūros šventės dešimtmečio akcentų. Panašaus kalibro žvaigždė Jūros šventėje viešėjo daugiau nei prieš 10 metų, todėl charizmatiško Samo Ryderio koncertas Klaipėdoje – dar vienas pretekstas laukti vasaros“, – pristatydama pirmąją artėjančios Jūros šventės žinią sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ vadovė Eglė Šulskė.

Viena ryškiausių „Eurovizijos“ žvaigždžių Klaipėdos padangėje skambės ilgamečių Jūros šventės partnerių – Klaipėdos valstybinės jūro uosto direkcijos dėka. Šarmingas Didžiosios Britanijos atlikėjas pasirodys pirmąjį Jūros šventės vakarą, liepos 21-ąją, Kruizinių laivų terminalo scenoje, kuri šiais metais ir vėl taps pagrindine koncertine aikštele. Tai vienintelis atlikėjo koncertas šiais metais Baltijos šalyse, todėl neabejojama, kad nemokama galimybė pamatyti „Eurovizijos“ žvaigždę suvilios ir tūkstančius užsienio svečių.

33-ejų atlikėjas Samas Ryderis yra profesionalus dainininkas, gitaristas ir dainų autorius. Jis išgarsėjo 2020-ųjų kovą, kai prasidėjus pirmajam karantinui dėl COVID-19 pandemijos ėmė kelti įvairių populiarių dainų perdirbinius savo „TikTok“ paskyroje. 2020 metų pabaigoje jis tapo populiariausiu atlikėju šiame socialiniame tinkle, o dabar Samas Ryderis čia turi beveik 15 milijonų sekėjų. Jis ne tik turi daugybę sekėjų – atlikėjo įrašais žavisi ir pasaulinės žvaigždės, tokios kaip Justin Bieber ir Alicia Keys.

Pakeitęs Jungtinės Karalystės likimą „Eurovizijoje“, atlikėjas juda tik aukštyn. Prieš pusmetį atlikėjo kelias susikirto su geriausiais pasaulio didžėjais Sigala ir Davidu Guetta, o klausytojų ausis pasiekė puikus rezultatas – patrauklus šokių kūrinys „Living Without You“. Jaunas ir ambicingas atlikėjas jau turėjo garbės koncertuoti su visų laikų populiariausia roko grupe „Queen“ žymiajame Vemblio stadione (Londone). Koncertas buvo skirtas „Foo Fighters“ būgnininko Taylor Hawkinso atminimui.

Atlikėjas pradėjo dainuoti vaikystėje, o muzikinės karjeros įkvėpimo sulaukė pamatęs, kaip koncertuoja Kanados roko grupė „Sum 41“. Kaip atlikėjas debiutavo 2009 metais, o būdamas 19 metų jis įkūrė roko grupę „The Morning After“ ir kartu su ja išleido du studijinius albumus. Po dalyvavimo „Eurovizijoje“ dėl savo išskirtinės išvaizdos atlikėjas pelnė tokias pravardes kaip – hipis, Jėzus, vikingas.

 

Informacijos šaltinis VšĮ „Klaipėdos šventės“