Grįžti
2021-11-25

Kalėdos Klaipėdoje 2021

Kalėdos Klaipėdoje 2021

Šventinis laikotarpis kiekvienais metais yra kupinas laukimo, susikaupimo, bet tuo pačiu ir džiuginantis bei kviečiantis laiką praleisti mieste. Klaipėdoje, kaip ir kasmet bus jaučiama kalėdinė dvasia kviečianti dalyvauti šventiniuose renginiuose.

Ekskursijos

 • Gruodžio 3, 4, 10, 11 d. – šventinė ekskursija “Mažos didelio miesto Kalėdos – dovana miestui”

Dovanos, dovanos, dovanos… Artimiesiems, draugams… o gal miestui? Ar žinote, kas miestui dovanojo teatrą ir „Taravos Anikę”, „Meridianą” ir „Kaminkrėtį”? O  kokių dovanų galėjo tikėtis mieste apsilankiusi karališkoji pora ir ką Klaipėdai įteikė karaliai? Ar kada susimąstėte, ką davė miestui jūra ir uostas? Šiuo stebuklingu kalėdiniu laikotarpiu kviečiame Jus dalyvauti siurprizų kupinoje nuotaikingoje ekskursijoje – čia ne tik išgirsite gražiausias šventinio miesto istorijas, bet ir svajosite, ragausite, galvosite norus bei būsite apdovanoti. Prisijunkite į netikėtumų ir įdomių istorijų kupiną maršrutą – čia netrūks geros nuotaikos ir karšto grogo!

Bilietai

Eglutės įžiebimas

 • Gruodžio 9 d. 18 val. – Kalėdų eglučių įžiebimo šventė I. Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje

Tradicinis Kalėdų eglučių kiemelis šiemet iš virtualaus žemėlapio grįžta į gimtuosius namus – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešąją biblioteką. Aštuntą kartą rengiama akcija vėl edukuos, stebins ir leis grožėtis draugiškai aplinkai sukurtais šventiniais medeliais. Kiemelio lankytojai išrinks labiausiai patikusias eglutes, kurių savininkams bus įteiktos bibliotekos ir rėmėjų dovanos.

 • Gruodžio 11 d. 17 val. – Klaipėdos miesto pagrindinės kalėdinės eglutės įžiebimas Teatro aikštėje

„Maža didelio miesto kalėdų verta” – toks šiltas kūrybinis kodas pristato šių metų Klaipėdos kalėdinio laiko nuotaikas šventiniame uostamiestyje. Atliepianti ekologiškumo idėjas, auganti ir tikra 55 cm aukščio žaliaskarė, kuri įkūnija tikrąsias Kalėdų vertybes, taps muziejiniu eksponatu saugomu po stikliniu gaubtu. Mažąjį medelį saugos egles imituojančių sudėtingų konstrukcijų duetas, kuris bus įžiebtas su mažąja egle gruodžio 11-osios vakarą. Įžanga į jubiliejinius Klaipėdos metus taps Teatro aikštėje nušvisianti instaliacija – tunelis „Laiko spalvos 770”. Instaliacijos ilgis – 30 metrų.

Koncertai

 • Gruodžio 11 d. 17 val. vyksiantis eglutės įžiebimo vakaras bus jauki muzikinė dovana.

Klaipėdiečius sveikins: dainininkas ir grupės „El Fuego“ narys Rokas Spalinskas, solistė Beata Ignatavičiūtė, dainininkės Rasa Serra ir kiti. Specialią programą rengia violončelistai grupė „Voiceless“. Žinoma, šventinio vakaro metu visus sveikins ir Kalėdų Senelis.

 • Gruodžio 13 d. 19 val. – orkestro Lords of the sound kalėdinė programa „Grand Christmas“

Naujos kartos orkestras Lords of the sound pristato kalėdinę programą „Grand Christmas“. Naujametinė nuotaika, Kalėdų dvasia, meilės atmosfera ir šeimos rato šiluma užlies besiklausant orkestro Lords of the sound atliekamų šventinių dainų ir kompozicijų.

Bilietai

 • Gruodžio 18 d. 17 val. šalia šiuo metu archeologų tyrinėjamos buvusios Šv. Jono bažnyčios erdvės.

Renginio partnerio – Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenės dovanojamas kalėdinis koncertas.

 • Gruodžio 19 d. nuo 15 val. Teatro aikštėje šventinį koncertą dovanos Klaipėdos Tautinių kultūrų centras.
 • Gruodžio 27 d. 19 val. – Klaipėdos „Žvejų rūmuose” šventinis koncertas ”Kalėdinė dovana”.

Šventinis koncertas „KALĖDINĖ DOVANA“ yra gera išeitis renkantis dovaną. Čia ir atšvęsti galėsite kartu su visa šeima, o ir ir įspūdžiai bus nauji. Koncerto dalyviai: Vytautas Šiškauskas, Irūna ir Marius Jampolskis, grupės „El Fuego” ir „Nerija” bei Liudas Mikalauskas.

Bilietai

Spektakliai

 • Gruodžio 4-8 d. ir 21 d. 18:30 val. – Premjera! „Sniego karalienė”

„Sniego karalienė“ – vienas gražiausių ir giliausių Hanso Christiano Anderseno kūrinių, visiems primenantis apie nepalaužiamą meilės ir gerumo galią. Pasakos yra galingos. Jos gali mokyti moralės, vertybių. Jos gali mokyti istorijos. Jos gali tapti tiesiog pramoga. Jos gali priversti mus juoktis. Didžioji pasakų vertybė ir nauda yra tai, kad jos sujungia žmones tarpusavyje“, – pastebi spektaklio režisierius Paulius Tamolė.

Bilietai

 • Gruodžio 22 d. 19 val. – „Spragtukas”

Dviejų dalių baletas „Spragtukas“ sukurtas pagal E. T. A. Hofmano pasaką „Spragtukas ir pelių karalius“. Muziką baletui sukūrė kompozitorius Piotras Čaikovskis. Spektaklis kviečia nerti į jaudinantį gėrio pasaulį bei dar kartą sau patvirtinti, kad meilė įveikia visas kliūtis! Artėjant šventėms – tikėti ir pasitikėti būtina! Artėjant metų virsmui, „Spragtuko“ spektakliai tradiciškai atgimsta viso pasaulio scenose. Jie – tarsi teatrinis žiemos švenčių simbolis, tarsi privalomas baleto gerbėjų kalėdinis atributas ir kasmetinių susitikimų vieta. Todėl kiek bebūtų skelbiama „Spragtuko“ spektaklių su savais ar gastroliuojančiais artistais – žiūrovų jiems niekada netrūksta.

Bilietai

Skirta visai šeimai

 • Gruodžio 5-23 d. – Klaipėdos lėlių teatras pristato „Kalėdų Senelio namelis”

Žiemos siautuly, sniegų sūkury, džiaugsmingame šventiniame šurmuly visų išsiilgęs, visokių smagumynų primąstęs, jautriai šventinį grožį ir bendrystę pajutęs Kalėdų Senelis šių metų gruodį vėl įsikurs mielajame Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre ir vėl pavers jį stebuklų, jaukumo ir juoko pilnu savo nameliu. Kviečiame visus, mažus ir didelius, į pasakiškąjį Kalėdų Senelio namelį, kuriame Jūsų taip laukia! O dar ir draugą, mamą, tėtį, babą būtinai čiupkit už parankės! Smagu bus visiems!

Bilietai

 • Gruodžio 16 d. 19 val. – šokio spektaklis „Baltoji lopšinė“ ir susitikimas su Kalėdų Seneliu

Estetiškas ir subtilus choreografės Agnijos Šeiko šokio spektaklis „Baltoji lopšinė“ apgaubia žiūrovus lietuviškos pasakos mitologija. Tačiau, kitaip nei įprasta, čia sekama pasaka ne apie praeitį, o atvirkščiai – apie dabartį. Spektaklyje per pasakų veikėjus kalbama apie šiuolaikinio vaiko situaciją, kai mama toli ir dažniau ją gali pamatyti svajose ar sapnuose, nei apkabinti. Pasakos magijos pripildytas, šiuolaikinės estetikos šokio spektaklis vaikams apie ilgesį, meilę, svajones ir tamprų šeimos ryšį. Kviečiami 3-10 metų vaikai jų tėveliai ir seneliai.

Bilietai

 • Gruodžio 10-12, 16-19, 23, 26, 30, 31 d. 12:00 ir 15:00 val, taip pat 2022 m. sausio 2 d. 12:00 bei 15:00 val. – Kalėdinė pasaka su delfinais

Delfinariumas taps stebuklingais Kalėdų senelio rūmais, kur krištolinio parko fontanai trykšta dovanomis, kur su snaigėmis valso ritmu sukasi Kalėdų senelio padėjėjai ir draugai delfinai. Pasakos su delfinais – ypatingos: jos priverčia mus užmiršti rūpesčių pilną realybę ir leistis į stebuklingą kelionę kartu su delfinais ir linksmaisiais kaliforniniais jūrų liūtais.

Bilietai

 • Gruodžio 18 d. ir 19 d.12 val. – spektaklis šeimai „Kalėdų giesmė”

Spektaklis sukurtas pagal garsaus anglų rašytojo Charleso Dickenso to paties pavadinimo apysaką, kurioje pasakojama apie šykštuolį Ebenzerį Skrudžą, kuris nemato prasmės džiaugtis Kalėdomis, kol Kūčių vakarą jo neaplanko trys Dvasios. Šiandien ši apysaka pati yra tapusi Kalėdų tradicija, ji jaudina seną ir jauną, vargšą ir turtingą tiek pat, kiek ir 1843 m., kai pasirodė pirmą kartą. Tai viena iš geriausių visų laikų kalėdinių istorijų ir… pati pirmoji.

Bilietai

 • Gruodžio 21 d. 12 val. – muzikinė improvizacija ne tik vaikams pagal S. Nėrį „Senelės pasaka“

S. Nėries eilėraštis „Senelės pasaka“ daugeliui primena vaikystę ir tikėjimą paprastais stebuklais. Spektaklis vaikams sukurtas būtent šio eilėraščio pagrindu. Muzikinis spektaklis–improvizacija skirtas ir patiems mažiausiems žiūrovams, ir jų tėveliams.

Bilietai

Edukacijos ir kitos veiklos

 • Visą gruodžio mėnesį kalėdinė muzikinė edukacija „Pabėgusios natos“ pradinių klasių mokinių grupėms Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Vaikų padalinyje (Danės g. 7).

Susitikimo metu spręsime kalėdinius galvosūkius, kursime bei išbandysime barškančius instrumentus, išgirsime pianinu atliekamas melodijas ir kartu pasitiksime artėjančias šventes. Ieškokime kartu – pabėgusių natų!

 • Gruodžio 4 d. (šeštadienį), 12 val. – kalėdinio atviruko kūrybinės dirbtuvės KKKC Meno kiemo dirbtuvėse.

Kūrybinėse dirbtuvėse su menininkėmis Diana Monkevičiūte-Rakauskiene ir Aglaja Ray linoraižinio technika bus kuriamas kalėdinis atvirukas. Pasirinkti ir išraižyti motyvai bus spaudžiami ant atviruko bei voko, derinant spalvotą ir bespalvį giliaspaudės atspaudą.

 • Gruodžio 11 d., (šeštadienį), 12 val. – kalėdinio vainiko ir žaisliuko dirbtuvės KKKC Meno kiemo dirbtuvėse.

Dirbtuvių dalyviai, vadovaujami menininkių Dianos Monkevičiūtės-Rakauskienės ir Aglajos Ray, linoraižinio technika kurs tekstilinius kalėdinius vainikus ir eglutės žaisliukus – pasirinkti ir išraižyti motyvai bus spaudžiami ant iškirpto vainiko ar žaisliuko formos natūralaus audinio (medvilnės, lino).

 • Gruodžio 11 d. (šeštadienį) 12 val. 6-10 metų bibliotekos skaitytojams kalėdinė šventė Vaikų bibliotekoje „Kalėdų senelis prieš piktąjį mokslininką“ Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Vaikų padalinyje (Danės g. 7).

Renginio metu džiugins „GoCrazy” vedėjų komanda. Vaikų laukia susitikimas su piktuoju mokslininku ir Kalėdų seneliu, kvapą gniaužiantys nuotykiai, moksliniai eksperimentai su plazmos rutuliu, azote šaldytais sausainiais, „degančiomis rankomis” ir kt.

 • Gruodžio 15 d. 16 val. – kalėdinių dekoracijų iš vilnos dirbtuvės  „Švenčių  šiluma  iš  mūsų  rankų”.

Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) kviečiame sužinoti vilnos vėlimo paslapčių, išgirsti naudingų patarimų, išmokti  kurti  kalėdines  dekoracijas  iš  vilnos  ir  kartu  papuošti biblioteką! Edukacijos metu velsite natūralią lietuvišką vilną. Kartu su  menininke  Oksana Graužiniene žingsnis po žingsnio išmoksite kaip tinkamai suvelti tvarkingą rutuliuką bei jį dekoruoti,  kaip dekoravimo techniką pritaikyti kuriant kitus vilnos dirbinius.

Dalyvių skaičius ribotas. Norinčius dalyvauti dirbtuvėse kviečiame registruotis tel. (8 46) 448336.

 • Gruodžio 15 d. 17 val. – kalėdinės edukacinės dirbtuvės I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje.

Bibliotekos Edukacinėje erdvėje organizuojamos edukacinės dirbtuvės, kuriose bus gaminami tvarūs papuošimai eglutėms, mokomasi kitokio dovanų pakavimo.

 • Gruodžio 16 d. 13 val. – kalėdinių dekoracijų iš vilnos dirbtuvės  „Švenčių  šiluma  iš  mūsų  rankų”.

Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) kviečiame sužinoti vilnos vėlimo paslapčių, išgirsti naudingų patarimų, išmokti  kurti  kalėdines  dekoracijas  iš  vilnos  ir  kartu  papuošti biblioteką! Edukacijos metu velsite natūralią lietuvišką vilną. Kartu su  menininke  Oksana Graužiniene žingsnis po žingsnio išmoksite kaip tinkamai suvelti tvarkingą rutuliuką bei jį dekoruoti,  kaip dekoravimo techniką pritaikyti kuriant kitus vilnos dirbinius.

Dalyvių skaičius ribotas. Norinčius dalyvauti dirbtuvėse kviečiame registruotis tel. (8 46) 448336.

 • Gruodžio 18 d., (šeštadienį), 12 val. praktinės spalvų pažinimo dirbtuvės „Spalvos kontekstai“ KKKC Meno kiemo dirbutvėse.

Kūrybinės dirbtuvės su tapytoju Rodionu Petrovu skirtos norintiems pažinti, kaip paletėje sukuriama spalvų sistema tapybos darbui, kaip keičiasi spalvos ir kontekstualizuojasi skirtingi atspalviai maišant dažus ir tapant jais ant drobės, kokią įtaką daro spalvinė aplinka skirtingų spalvų suvokimui.

 • Gruodžio 18 d. nuo 12 val. Teatro aikštė vilios kvapnia žuviene.

Išlaikant gražią tradiciją, žuviene vaišins Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija.

 • Viso šventinio laikotarpio metu (gruodžio 11 d. – sausio 10 d.), Teatro aikštėje veiks šventinis miestelis su kalėdinės mugės skoniais ir kvapais.

 

Daugiau renginių visada galite rasti čia.