Grįžti
2020-11-26

Karantinas net skulptūroms: uostamiesčio „Seklio“ nosį ir burną uždengė apsauginė kaukė

Karantino laikotarpiu galiojantis reikalavimas visose viešose erdvėse veidą ir nosį dengti apsaugine kauke palietė ne tik gyventojus. Apsaugine veido kauke šiomis dienomis „papuošta“ neseniai Klaipėdoje pastatyta skulptūra „Seklys“. Nors objekto šeimininkai dėl tokio poelgio nepyksta, kai kurie vis dėlto teigia, kad taip kažkas galėjo tiesiog kitokiu būdu atsikratyti jau nereikalinga kauke.

S. Neries ir Vilties gatvių sankryžoje ant šaligatvio stovinti skulptūra „Seklys“, kuri yra skirta kriminalinės policijos pareigūnų darbui įamžinti, šiomis dienomis yra reikalavimo dėvėti apsauginę veido kaukę pavyzdys.

Lietpaltį vilkinčio ir skrybėlę dėvinčio bronzinio pareigūno nosį ir burną dengia visiems šiuo metu neatsiejama gyvenimo palydove tapusi medicininė veido kaukė. Panašių iniciatyvų, kai apsauginėmis veido kaukėmis buvo pridengiamos skulptūros, jau yra pasitaikę pirmojo karantino metu Palangoje, Šiauliuose.

Klaipėdos kriminalinės policijos veteranų klubo, kuriam ir kilo idėja būtent taip įamžinti kriminalistų darbą, pirmininkas Vladimiras Plotkinas nebuvo linkęs smerkti ar kritikuoti tokio gyventojų poelgio. Gali būti, jog tai – ženklas, kad gyventojai atranda, prisijaukina „Seklį“, kurio oficialų atidengimą neribotam laikui nukėlė pandemija.

„Vieną pirmųjų dienų, kai skulptūra buvo tik pastatyta, priėjau pažiūrėti, kaip ji atrodo, ar dera. Priėjęs pamačiau stovinčią porą – vyriškį ir moterį. Pamaniau, kad reikia jų paklausti, kaip jie mano, kas čia per skulptūra. Moteris atsakė žinanti, kad tai – Klaipėdos „Seklys“, – prisiminė V. Plotkinas.

Pastebima, kad skulptūra – prie sienos prigludęs ir tarsi slapta stebintis, kas vyksta už kampo, seklys – organiškai įsilieja į bendrą teritorijos vaizdą ir atskleidžia kriminalistų gyvenimo kasdienybę.

Uostamiestyje jau yra prigijusi tradicija, kai žmonės skiria papildomo dėmesio mieste esančioms skulptūroms – per Jūros šventę puošniai aprengiamas laivams Kruizinių laivų terminale mojantis berniukas, M. Mažvydo alėjoje sėdinčių vaikų skulptūroms apaunamos kojinaitės ar užrišami šalikėliai.

Vis dėlto Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė nebuvo linkusi tapatinti šių dviejų dalykų.

„Apsauginė kaukė turbūt nėra papuošimas. Žiemą mergaitei apaunamos kojinaitės ar parišamas šalikėlis – mielesnis papuošimas. Tikėkimės, kad tai nebuvo tiesiog būdas išmesti kaukę kitaip“, – teigė R. Savickienė.