Grįžti
2022-05-13

Klaipėda kitaip: kviečia turistus pažinti miestą kanojomis ir katamaranais

Pavasariui vis drąsiau veržiantis į mūsų kiemus ir širdis, mintimis keliamės į Lietuvos pajūrį, svajojame apie kopų smiltis ir jūros bangas. Kai keliai į Klaipėdą jau praminti, o paplūdimiai – gerai pažįstami, galbūt pavyks jus sudominti vandens pramogomis uostamiesčio centre?

Piknikas ant vandens katamarane, paukščių stebėjimas su ornitologu, vėlyvieji pusryčiai Nemuno deltoje po plaukimo su kanoja – klaipėdiečiai ir miesto svečiai gali rinktis iš aibės pasiūlymų, kaip smagiai leisti laiką ant vandens. Vietos verslininkai tvirtina, kad jų laivuose tilps visi, neužmirštant nė keturkojų draugų.

Pasitinka savadarbėmis kanojomis

Klaipėdietis Janis Žekanis, nuotykių agentūros „Wet Weim“ savininkas, žiemą, kaip įprasta, savo rankomis gaminantis kanojas, dabar jas ruošia sezonui. Šiltuoju metų laiku Janis su komanda siūlo turistams įvairius vandens maršrutus ir pramogas.

„Mes pradėjome nuo paukščių stebėjimo. Paukščių stebėjimas pritraukia lojalią auditoriją, bet ne visi žmonės yra paukščių stebėtojai. Vieni tam neturi laiko ir galimybių, kitiems tai galbūt neįdomu. Todėl sugalvojome įvairesnių turų“, – pasakojo J.Žekanis.

Galite rinktis – plaukdami Dane grožėtis naktinėmis Klaipėdos miesto panoramomis, stebėti paukščius ar mėgautis vėlyvaisiais pusryčiais, kuriuos jums padės pagaminti profesionali virtuvės šefė Nemuno deltoje. „Kiekvienas tikrai gali rasti pramogą sau pagal savo kišenę ir tai, kada norėtų plaukti“, – sakė J.Žekanis.

Visai nesvarbu, jeigu jums niekada neteko irkluoti kanojos – po pirmo instruktažo ją suvaldys kiekvienas.

„Yra maršrutų, kuriuos rekomenduojame rinktis tik suaugusiems. Yra maršrutų, kur mums visiškai nesvarbu, kas plaukia. Viskas priklauso nuo jūsų atžalos, jūs geriau žinot savo vaiką, ar jis sugebės išsėdėti 2-3 valandas, nors ir su sustojimais, ar jam bus įdomu, ar kančia“, – kalbėjo pašnekovas.

Dažniausiai, tvirtino jis, plaukimą kanojomis renkasi ne vietiniai, o turistai, apsistoję Klaipėdoje ir tie, kuriems Klaipėda tėra tarpinė stotelė. Janis žada pramogą visiems – ir skubantiems, ir turintiems daugiau laiko.

„Vasarą bet kurį vakarą galima ateiti pairkluoti, pasidžiaugti poilsiu ant vandens. Vakarinio pasiplaukiojimo metu pamatysite Klaipėdą iš visiškai kitos perspektyvos. Plaukti su kanoja yra magiška“, – tvirtino pašnekovas.

Šiemet „Wet Weim“ pristato naują pramogą – savarankišką turą Danės upe, nuo Jono kalnelio iki Klaipėdos botanikos sodo.

„Mes sudėliojome visą maršrutą su informacinėmis lentelėmis ir kviečiame savarankiškai pažinti tą kraštą. Mes pasirūpinome, kad pakeliui jums netrūktų turinio. Galima plaukti savarankiškai, su vaikais, su šunimis, su bet kuo – ši trasa yra nuostabi“, – sakė jis.

 

 

Laikas su brangiausiais ant vandens

Klaipėdietis „Popa boat“ įkūrėjas Tomas Vėlius visus jau netrukus pakvies plaukti unikaliu elektriniu katamaranu, kurį pats ir sukūrė. „Popa boat“ sezoną įprastai atidaro gegužės 15 dieną, bet viskas, žinoma, priklausys nuo orų.

Pasiplaukiojimą Klaipėdoje katamaranu dažniausiai renkasi draugų kompanijos, šeimos, ieškančios mažiau įprastos vietos pabūti kartu.

„Neretai kompanijos išsinuomoja ir kelis laivus. Tas pasiplaukiojimas, buvimas ant vandens ir yra orientuotas į šeimynas ir kompanijas“, – sakė T.Vėlius.

Analogų Lietuvoje neturintį katamaraną jis sukūrė ir ištobulino pats. Valdyti jį – itin lengva ir intuityvu.

„Valdyti katamaraną labai paprasta, kaip vandens dviratį. Tai ne tik pramoga, bet ir produktas, kurį mes patys pagaminome, sukūrėme, per ilgą laiką ištobulinome. Kažkada pradėjau vienas gaminti tą katamaraną, kokį įsivaizdavau, vėliau prisijungė komanda ir mes jau tobulinome tiek elektrinę dalį, tiek dizaino klausimus. Tai mūsų nuo nulio sukurtas projektas, patentuotas daiktas“, – džiaugėsi „Popa boat“, šiuo metu turinčios keturis tokius katamaranus, įkūrėjas.

Katamaranais susižavi ir vietiniai, ir turistai. Vienas pagrindinių maršrutų yra devynių kilometrų ruožas Danės upe iki botanikos sodo, kuriame galima išlipti, pasigrožėti vietos flora, ir grįžti atgal. Nemažai žmonių renkasi ir tiesiog plaukiojimą mieste. „Pats buvimas ant vandens yra pramoga, ne visada žmonės ir nori kažkur toli plaukti, jie sukinėjasi vietoje, būna kaip prie stalo kavinėje, tik ant vandens“, – pridūrė pašnekovas.

„Popa boat“ taip pat gali nugabenti katamaraną į šalia esantį Laukžemių tvenkinį. Užtvanka yra puiki vieta žvejybai ir maudynėms.

Katamaranus jis ragina rezervuoti iš anksto ir primena, kad nuomojantis laivą ilgiau nei valandai, taikomos nuolaidos, o per kelias valandas ant vandens su draugais ir šeima galima pasimėgauti unikaliu pikniku.

„Išbandyti vandens pramogas Klaipėdoje būtina- sako Romena Savickienė, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė. Kiekvienas klaipėdietis patvirtins – geriausias poilsis ant vandens ir vandenyje, todėl atvykusių į Klaipėdą laukia pramogos Danės upėje, Kuršių Mariose bei Baltijos jūroje. Paslaugų spektras labai platus – ir mėgėjams, ir profesionalams“.