Grįžti
2022-04-09

Klaipėda pradeda kruizinį sezoną

Balandžio 11 d. 7.30 val. Klaipėdos uoste prisišvartuos pirmasis šių metų kruizinis laivas „Hamburg“, kuriuo į Klaipėdą atvyksta daugiau nei 300 Vokietijos turistų. 

„Pasaulinė pandemija, karo įvykiai Ukrainoje padarė didžiulę įtaką turizmo verslui. O kruizinė laivyba, lyginant su kitomis turizmo šakomis, dėl jos kompleksiškumo buvo paveikta labiausiai. Atvykstantiems į miestą svečiams dabar, kaip niekada,  labai svarbus yra saugumo faktorius, todėl tikimės, kad kruizinio laivo „Hamburg “ atvykimas bus įrodymas, kad Klaipėda yra saugi turistams – tiek miestas, tiek uostas yra pasiruošę svečių priėmimui“ – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliaukas.

Kruizinis laivas „Hamburg“, 144 metrų ilgio, 420 keleivių talpinantis laivas, priklausantis kompanijai „Conti Group“, šiuo metu eksploatuojamas „Plantours Kreuzfahrten“ Klaipėdos uoste bus tik 6 valandas, per kurias keleiviai aplankys Klaipėdos senamiestį, Palangą ir Neringą.   Po vizito Klaipėdoje laivas išvyks į Latvijos sostinę Rygą. 

„Džiaugiamės prasidedančiu šių metų kruiziniu sezonu ir tikimės, jog visi laivai, kurie šiuo metu yra užsiregistravę atvykimui, tikrai pasieks mūsų uostą. Praėjusiais metais Klaipėdoje apsilankė tik 2 laivai, o dabar užregistruotų atvykimui yra daugiau nei 80. Labai norėtųsi, kad jie visi atvyktų ir Klaipėda galėtų džiaugtis tikrai rekordiniu kruiziniu sezonu“
sako VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.