Grįžti
2020-11-16

Klaipėdiečiai karantino metu galės džiaugtis interaktyvia instaliacija: po vieną ir saugiai

Rugsėjį Vilniuje Goethe‘s instituto pristatyta interaktyvi instaliacija „Išnykstanti siena“ keliasi į Klaipėdą. Lapkričio 18–25 d. ją aplankyti bus galima Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kieme. „Išnykstančioje sienoje“ – 6000 kaladėlių, graviruotų citatomis lietuvių, vokiečių bei kitomis Europos kalbomis. Organizatoriai tikisi, kad šiuo niūriu laikotarpiu, tai taps alternatyva internetui, televizijai ar vienišiems pasivaikščiojimams prie jūros. Uostamiesčio gyventojai kviečiami instaliaciją išsidalinti – pasiimti po kaladėlę su mėgstamiausia citata, kaip suvenyrą. Siena galiausiai turi ištuštėti, primindama, kad egzistuojančios sienos ir barjerai gali išnykti tik su mūsų visų pagalba.

Įkvepiančios citatos iš visos Europos

„Išnykstančio sienos“ idėja – simbolizuoti spalvingą ir daugialypę, tačiau bendražmogiškos mąstysenos jungiamą Europą. Dviejų metrų aukščio sienoje – daugiau nei šimtas pačių europiečių pasiūlytų citatų įvairiomis kalbomis, su vertimais į vokiečių, lietuvių, dalis – į rusų kalbą. Nuo J. W. von Goethe‘s „Sustok, akimirka žavinga!“ iki Andriaus Mamontovo „Popsas užkniso juodai“ ar Tolstojaus „Все счастливые семьи похожи друг на друга, каждая несчастливая семья несчастлива по-своему.“ (liet. „Visos laimingos šeimos panašios viena į kitą, kiekviena nelaiminga šeima yra nelaiminga savaip.“). Traukdami kaladėles iš sienos ir skaitydami sentencijas, lankytojai galės išsirinkti mėgstamiausias ir pasiimti dalį mūsų bendros Europos su savimi.

Instaliaciją savo miestų centrinėse aikštėse ar kitose viešose erdvėse pristato dar devynios Europos šalys: Belgija, Vokietija, Nyderlandai, Lenkija, Ispanija, Italija, Didžioji Britanija/Šiaurės Airija, Graikija ir Kipras.

Kviečia instaliaciją lankyti atsakingai

Dėl šalyje paskelbto karantino instaliacijos pristatymo renginiai nevyks, tačiau aplankyti lauke, Saulės laikrodžio kieme stovėsiančią „Išnykstančią sieną“ klaipėdiečiai kviečiami bibliotekos darbo metu – darbo dienomis nuo 11 val. iki 19 val. ir šeštadienį nuo 11 val. iki 16 val. Lankytojai raginami nesibūriuoti, prie instaliacijos prieiti po vieną, dėvėti apsaugines kaukes, atvykus dezinfekuoti rankas ir pasinaudoti vienkartinėmis pirštinėmis.

„Išnykstanti siena“ yra Goethe‘s instituto projektas, finansuojamas Vokietijos užsienio reikalų ministerijos, skirtas paminėti Vokietijos pirmininkavimą ES Tarybai 2020 m.

 

Klaipėdos miesto viešosios I. Simonaitytės bibliotekos informacija