Grįžti
2023-10-04

Klaipėdoje antrą kartą vyks knygos meno festivalis

Klaipėdoje nuo spalio 20 d. iki lapkričio 12 d. vyks Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) organizuojamas Knygos meno festivalis. Antrus metus iš eilės vyksiantis festivalis į renginius kviečia tiek plačiąją visuomenę, tiek būsimus ir esamus grafinio dizaino profesionalus bei kitus, su knygos dizainu ir turiniu susijusius specialistus. Šiemet festivalio programą papildys paskaitos ir kūrybinės dirbtuvės, skirtos dizaineriams ir iliustruotojams, o taip pat tinklaveikos renginys. Knygos meno festivalis paragins iš arti susipažinti su knygos meniniu apipavidalinimu, patyrinėti knygas, kaip savotiškus meno kūrinius bei kūrybiškai praleisti laisvalaikį ir patobulinti įgūdžius šioje srityje. Išsami festivalio programa pasirodys netrukus.

 

KOKIE RENGINIAI LAUKIA?

Knygos meno festivalio programą sudaro net dvi knygos meno parodos, paskaitos grafinio dizaino temomis su lektoriais iš užsienio; įvairūs pranešimai, tematiškai susiję su knygų kontekstu, bus nagrinėjama ir dirbtinio intelekto panaudojimo tema. Festivalio metu taip pat planuojami knygų pristatymai, kūrybinės dirbtuvės šeimoms ir profesionalams bei tinklaveikos renginiai.

KNYGA DIRBTINIO INTELEKTO EROJE

Knygos meno festivalis siekia apčiuopti bei akcentuoti knygos, kaip kertinės vertybės, suvokimą,  atkreipti dėmesį, kad knyga yra vertinga ne tik savo turiniu, bet ir estetine išraiška. Greičiausiai, tai yra viena iš esminių priežasčių, kodėl, net ir auštant dirbtinio intelekto erai, fizinės knygos nebus užmirštos arba visiškai pakeistos elektroninėmis ar audioknygomis – žmonės vertina materialųjį knygos pavidalą, jos dizainą, elementus, originalumą. Tad festivalio renginiais bus siekiama gilinti knygos meninio apipavidalinimo suvokimą, kviečiama įdėmiau pažvelgti į knygos struktūrą; įžvelgti joje dailininko darbą, jo kurtas iliustracijas bei knygos dizainą: maketą, šriftus ir kitus knygos meno elementus.

SVARBUS KLAIPĖDOS KONTEKSTAS

Knygos menas yra svarbus ir uostamiesčio kontekste, nes čia gyvena ir kuria dailininkai, dizaineriai, o Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete (VDA KF) auga nauja kūrėjų karta – būsimieji grafikos dizaineriai, iliustruotojai. Jaunieji menininkai, kurių talentus galima išvysti kasmet KKKC Parodų rūmuose (birželio mėn.) vykstančioje tradicinėje VDA KF bakalaurų ir magistrų baigiamųjų darbų parodoje. Vienas iš festivalio siekių – generuoti vertę čia kuriantiems menininkams, dizaineriams, suteikiant jiems žinias ir įkvepiant juos bendriems projektams, raginant vietos kūrėjus bendradarbiauti. Šiems uždaviniams pasiekti į Knygos meno festivalį kviečiame pranešėjus, lektorius, praktikus, kurie dalinsis savo patirtimi ir žiniomis.

 

Knygos meno festivalį organizuoja Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

 

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Renginių metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

 

 KKKC informacija