Grįžti
2022-07-29

Klaipėdoje prasideda 63-oji Jūros šventė

Klaipėdoje su šūkiu „Banguok laisvai“ prasideda didžiausias vasaros renginys  – Jūros šventė. Liepos 29-31 dienomis daugybę renginių, veiklų, iniciatyvų ir muzikos pristatanti 63-ioji Jūros šventė, kvies ieškoti savosios bangos ir tą daryti su polėkiu.

Ugniagesiai pakels Jūros šventės vėliavą

Pirmąją Jūros šventės dieną svarbus akcentas – Priešpilio gatvėje  link Kruizinių laivų terminalo, suplevėsuos Jūros šventės vėliava.

12 val. simbolinėje vėliavos pakėlimo ceremonijoje Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kurie net į 35 metrų aukštį pakels Jūros šventės vėliavą, kuri simboliškai paženklins viso renginio startą.

Gražų akcentą Jūros šventės renginiams padovanoję ugniagesiai, visų lauks dvi renginio dienas. Penktadienį 12.00-20.00 val. ir šeštadienį 10.00-18.00 val. , toje pačioje vietoje – aikštelėje link Kruizinių laivų terminalą (ant kampo sukant iš Pilies g.). Čia pareigūnai pristatys tarnybos veiklą, ugniagesio gelbėtojo profesiją, demonstruos savo techniką, įrangą bei jos galimybes.

Miesto gatvėmis banguos eisena

Įspūdingiausiu Jūros šventės pradžios akcentu taps 18 val. startuojanti Jūros šventės eisena. Anot renginio organizatorių VšĮ „Klaipėdos šventės“, šį kartą eisena rimtai pretenduoja tapti rekordine ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir garsu – joje net 6 įspūdingi orkestrai.

Nors starto vieta J. Janonio gatvėje, dėl dalyvių gausos einantys eisenos pabaigoje rikiuosis jau beveik ties S. Daukanto gatve. Čia nuo pietų pradės rikiuotis eisenoje dalyvaujantis transportas, o nuo 17.00 val. bus laukiamos visos įstaigos ir organizacijos, kurių pasirengimui papildomas laikas nereikalingas. Toliau eisena dalyviai žygiuos Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Pilies g., į Kruizinių laivų terminalą.

Turizmo gatvė – „Atrask tai, kas sava!”

Kartu su Jūros šventės vėliavos pakėlimu bus atverta ir Turizmo gatvė. Joje miesto svečiai ir klaipėdiečiai galės susipažinti su galimybėmis atostogauti Lietuvoje: čia šeimininkaus nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir turizmo informacijos centrai iš Vilniaus, Šiaulių, Kėdainių, Zarasų, Tytuvėnų, Marijampolės, Alytaus, Druskininkų, Klaipėdos regiono ir kitų šalies miestų bei turizmo ir informacijos centrai iš Liepojos ir Venspilio.

Taip pat, turizmo skvere bus pristatytas nekantriai lauktas naujasis „National Geographic Lietuva“ leidinys. Jame rasite daugiau nei 100 naujų bei dar neatrastų vietų ir potyrių Lietuvoje – savas kraštas šiemet tikrai turi ką pasiūlyti.

Liepos 30 d., šeštadienį, nuo 14.00 iki 15.00 val. ir liepos 31 d., sekmadienį, nuo 13.00 iki 14.00 val. čia vyks gilių ir morkų kavos, šaltos kiaulpienių šaknų arbatos degustacijos.

Turizmo gatvė įsikūrusi prie Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro, Turgaus g. 7 ir lauks visomis šventės dienomis: liepos 29 d. 15.00–20.00 val., liepos 30 d. 10.00-20.00 val., liepos 31 d. 10.00-15.00 val.

Upę papuoš „Dangės flotilės“ laivai

Tradicinių istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“ – unikalus, analogų Lietuvoje neturintis renginys, jau 11-tus metus iš eilės reprezentuojantis jūrinę kultūrą ir tradicijas, stiprinantis tautos savitumą. Renginio metu pristatomi tradiciniai istoriniai laivai ir su jais susijęs nematerialusis kultūrinis paveldas, atspindimas vis kitu aspektu, reiškiamas vis kitoje temoje.

19.00 val. vyks tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ sutiktuvės Dangėje „Bures – vėjui!“. Tam, praėjus didžiajai Jūros šventės eisenai, 19 val. bus pakeltas Pilies tiltas. 19.45 val. vyks naujo medinio burinio laivyno laivų krikšto ceremonija, o netrukus 20.00 val. prie „Žvejys“ paminklo prasidės naktišokiai kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansambliu „Alka“. Visą valandą, 20.00–21.00 val. bus galima aplankyti flotilės laivus.

„Dizaino jūroje“ mados tendencijos

Išskirtinė erdvė – „Dizaino jūra“ kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius pasigrožėti, įvertinti  ir nusipirkti unikalių dizainerių darbų. Jau ne vienerius metus čia susiburia daugybė juvelyrų, drabužių ir interjero dizainerių ir kūrėjų – po vienu stogu. „Dizaino jūra“ veiks Atgimimo aikštėje liepos 29 d. 12.00–22.00 val., liepos 30 d. 10.00–22.00 val., liepos 31 d. 10.00-16.00 val.

 

Šaltinis ir daugiau informacijos VšĮ „Klaipėdos šventės“