Grįžti
2022-07-11

Klaipėdoje startuoja „Europiados“ savaitė

Klaipėda pasitinka 57-ąjį tarptautinį Europos folkloro festivalį „Europiada“. Liepos 13-17 dienomis, šventė dovanos gražiausias Europos tautų folkloro dainas ir šokius, miestą nuspalvins ryškiausiomis tautinių kostiumų spalvomis. Penkias dienas skambūs pasirodymai sklis Klaipėdos senamiestyje, o į vasaros estradą pakvies didžiausi programos renginiai – atidarymo ir uždarymo ceremonijos.

„Europiada“ yra, kaip meilė iš pirmo žvilgsnio, kurio pamiršti negali ir neši visą savo likusį gyvenimą. Dar 2008 m. pradėjusi pirmuosius pasirengimo darbus, supratau, kad tai yra unikalus renginys, kuris suburia Europos įvairius regionus sukurdami tautinės kultūros  šventę po vienu stogu ir tuo įsitikinti galėjo patys klaipėdiečiai ir miesto svečiai 2009 m. Mieste tuo metu vyravo tokia atmosfera, kad net atidarymo dieną susikaupę debesys išsisklaidė suprasdami šio renginio grožį ir prasmę. Būtent tuo metu buvo pasėtas pirmas savanorystės grūdas Klaipėdoje, kuris išaugo į akimis neaprėpiamą kviečių lauką. Labai džiaugiuosi, kad po ilgos pertraukos šventė sugrįžo į mūsų mylimą miestą Klaipėdą. Vos tik buvo paskleista gera žinia 2019 m. miestiečiai stabdė gatvėje ir klausia ar tikrai vėl turėsime šį fantastinį renginį? Ir iš keliolikos miestiečių išgirdau tokią frazę, jog Europiados laukia labiau nei Kalėdų. Tai tebūnie Kalėdos vasarą!“, – sako Asta Dirgėlienė „Europiados“ tarptautinio komiteto narė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Pajūryje jau svečiuojasi pirmieji Tarptautinio organizacinio komiteto nariai, kurie su Klaipėdos komanda dėlioja paskutinius akcentus ir vertina pasirengimą netrukus prasidėsiančiai šventei. Šį rytą aplankyta svarbiausia didžiųjų renginių aikštelė – Klaipėdos vasaros estrada, taip pat Teatro aikštė, aikštelės prie paminklo „Žvejys“
ir „Arka“, aikštelė prie burlaivio „Meridianas“, Karlskronos aikštė.

„Kiekvienos šventės išvakarės turi nerimo ir adrenalino, tačiau galiu patikinti, kad viskas vyksta pagal planą. Renginio aikštelių koordinatoriai žino savo užduotis, puikiai komunikuoja. Vienintelis punktas kurio sukontroliuoti negalim, bet galim nuoširdžiai tikėtis – gero oro“, – sako „Europiada“ projekto vadovas Robertas Petraitis.

Europiados šventėje Klaipėdoje laukiama dalyvių iš 14 Europos šalių. Festivalio atidarymo fiesta bei svarbiausi renginiai vyks Vasaros estradoje. Jau pirmąjį festivalio vakarą, liepos 13 d., Teatro aikštėje vyks „Tautinės kultūros pasveikinimo vakaras“. Ketvirtadienį, liepos 14 d. įvairių šalių skirtingi kolektyvai pasirodys įvairiose miesto erdvėse (Teatro a., Karlskronos a., prie skulptūros „Žvejys“ ir paminklo vieningai Lietuvai „Arka“, Jono kalnelyje, aikštėje prie burlaivio „Meridianas“, Danės skvere). 19 val. Vasaros estradoje suskambės oficiali atidarymo ceremonija. Penktadienį, liepos 15 d., miestiečius ir svečius Teatro aikštėje džiugins muzikos grupių koncertai, dalyvių pasirodymai miesto gatvėse. „Europiados“ šeimoje nepamiršti ir vaikai, Teatro aikštėje suplanuoti vaikų grupių koncertai ir „Europiados“ vaikų balius. Penktadienio programą užbaigs „Jam Session“ „Europiada“ naktį. Nespėję susipažinti su kolektyvais, šeštadienį, liepos 16 d., turės galimybę tai padaryti ir įvairiose Klaipėdos miesto erdvėse išvysti kitų tautų atstovų pasirodymus. Šeštadienio didžiausi akcentai – didysis „Europiados“ paradas (J. Janonio g., Herkus Mantas g., Atgimimo a., Tiltų g., finišas – Senojo turgaus žiedas) bei „Europiados“ balius Teatro aikštėje. „Europiados“ šventės finalinis akordas nuskambės sekmadienį uždarymo koncertu Vasaros estradoje.

 

Festivalio „Europiada“ programa

Liepos 13 d. Trečiadienis

20.00–22.00 Tautinės kultūros pasveikinimo vakaras (Teatro a.)

Liepos 14 d. Ketvirtadienis

10.00–18.00  Pasirodymai gatvėse (Teatro a., Karlskronos a., prie skulptūros „Žvejys“ ir paminklo vieningai Lietuvai „Arka“, aikštė prie burlaivio „Meridianas“)

11.00 Oficialus „Europiados“ forumo atidarymas (Turgaus g.). Forumas veiks iki 18.00 val.

19.00–22.00 Atidarymo ceremonija (Vasaros estrada)

22.00–24.00 „Europiada“ naktį (Vasaros estrada)

Liepos 15 d. Penktadienis

10.00–12.00 Muzikos grupių koncertai (Teatro a.)

10.00–18.00 „Europiados“ forumas (Turgaus g.)

10.00–18.00 Pasirodymai gatvėse (Teatro a., Karlskronos a., prie skulptūros „Žvejys“ ir paminklo vieningai Lietuvai „Arka“, aikštė prie burlaivio „Meridianas“)

11.00 „Europiados“ miestų, merų priėmimas Klaipėdos miesto rotušėje (Danės g. 17)

15.00–17.00 Vaikų grupių koncertas (Teatro a.)

17.00–18.00 „Europiados“ vaikų balius (Teatro a.)

19.00–21.00 Chorų koncertas Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36)

22.00–00.00 „Jam Session – „Europiada“ naktį (Teatro a.)

Liepos 16 d. Šeštadienis

10.00–12.00 Regionų kūrybinės dirbtuvės (Teatro a.)

10.00–12.00 Vaikų kūrybinės dirbtuvės (Vasaros estrada)

10.00–18.00 „Europiados“ forumas (Turgaus g.)

10.00–13.00 Pasirodymai gatvėse (Teatro a., Karlskronos a., prie skulptūros „Žvejys“ ir paminklo vieningai Lietuvai „Arka“, aikštė prie burlaivio „Meridianas“)

17.00–19.00 Didysis „Europiados“ paradas. Maršrutas: J. Janonio g., Herkus Mantas g., Atgimimo a., Tiltų g., finišas – Senojo turgaus žiedas.

21.00–00.00 „Europiados“ balius (Teatro a.)

Liepos 17 d. Sekmadienis

11.00–12.00 Ekumeninės mišios (Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia, Rumpiškės g. 6)

16.00–18.00 Uždarymo koncertas (Vasaros estrada)

Informacijos šaltinis VšĮ „Klaipėdos šventės“