Grįžti
2020-07-02

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka kviečia skaityti ir žaisti lauke!

Vasarą tikrai niekas nenori kiurksoti bibliotekoje, todėl kviečiame savo skaitytojus susitikti po atviru dangumi – jau trečią vasarą atidarome „Vasaros lauko skaityklą“! Dvi vasaras džiaugiamės jūra ir saule Melnragės paplūdimyje, o šiemet įsikursime miestiečių pamėgtoje aktyvaus laisvalaikio zonoje – Klaipėdos poilsio parke (H. Manto g. 81).

Lauko skaitykloje bus galimybė skaityti knygas patraukliai įkurtose vietose arba pasiskolinti leidinius į namus (reikės turėti skaitytojo pažymėjimą, o jo neturintiems bus galimybė tokį įsigyti). Čia taip pat lauks įvairūs stalo žaidimai ir bibliotekos sukurti elektroniniai produktai – jaunųjų lankytojų ypač mėgstami – „Žaliapėdis“, „Knygosūkis“ ir kiti. Bibliotekos edukatoriai bei Visuomenės sveikatos biuro specialistai parengė veiklų programą jaunimui ir šeimoms su mažais vaikais, kurių metu kvies skaitytojus judėti, muzikuoti, pamankštinti smegenis ir pasitikrinti reakciją.

„Įkurdami „Vasaros lauko skaityklą“ netradicinėje miesto erdvėje, puoselėsime bendruomeniškumą su miesto gyventojais, užmegsime ryšius su socialiai pažeidžiamomis grupėmis, suteiksime vartotojams saviraiškos priemonių ir galimybių, bei patenkinsime gyventojų kultūrinius ir socialinius poreikius. Tuo pačiu, populiarinsime skaitymą, skatinsime susidraugauti su spausdinta knyga, o rudenį naujus skaitytojus, tikimės, sutiksime ir bibliotekoje.“ – teigia projekto koordinatorė Daiva Stasaitienė.

„Vasaros lauko skaitykla“ atsidarys Klaipėdos poilsio parke (H. Manto g. 81) liepos 7 d. 11 val. ir veiks iki rugpjūčio 21 d. Skaitykla bus atvira darbo dienomis esant geram orui nuo 11 iki 17 valandos. Atkreipiame dėmesį, kad dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimo vienu metu skaitykloje galės būti ne daugiau 5 lankytojų.

Skaityklos veiklų programa:

  • Liepos 8 d. 11–12 val. nuotaikingas pasivažinėjimas su Trikke paspirtukais;
  • Liepos 9 d. 15 val. knygelių įrišimo dirbtuvės;
  • Liepos 15 d. 11–12 val. muzikiniai žaidimai su parašiutu;
  • Liepos 16 d. 15 val. knygų skirtukų gamyba;
  • Liepos 21 d. 14–15:30 val. loginiai žaidimai ir raidžių dėlionės;
  • Liepos 23 d. 15 val. asmeninių antspaudų kūrimas;
  • Liepos 29 d. 11–12 val. joga zoo vaikams;
  • Rugpjūčio 4 d. 14–15:30 val. loginiai žaidimai ir raidžių dėlionės;
  • Rugpjūčio 11 d. 14–15:30 val. loginiai žaidimai ir raidžių dėlionės;
  • Rugpjūčio 18 d. 14–15:30 val. loginiai žaidimai ir raidžių dėlionės.