Klaipėdos koncertų salė kūrybiškai reaguoja į situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, reikalaujančią novatoriško požiūrio į kultūros produktų ir paslaugų kūrimą bei pristatymą visuomenei. Pandemijos akivaizdoje įstaiga ieško pačių tinkamiausių formų, kad kuriamos muzikinės programos pasiektų šiandienos klausytojus, būtų išsaugotos ir taptų prieinamos ateities kartoms bei turėtų ne tik meninę, bet ir istorinę vertę.
Skaitmeninė platforma yra šiuolaikiškas ir laisvai prieinamas būdas visuomenei naudotis kultūros ir meno produktais. Ji pasiruošusi patenkinti plataus amžiaus spektro klausytojų – pradedant vaikais ir baigiant senjorais – kultūrinius poreikius. Pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, klausytojai, norėdami patekti į Koncertų salėje vykstančius renginius, privalo pateikti Galimybių pasą arba ES skaitmeninį pažymėjimą. Neturintys šių dokumentų – negali lankytis ir gyvai klausytis koncertų. Todėl skaitmeninė koncertų salė gali padėti sumažinti žmonių socialinę-kultūrinę atskirtį ir patiriamus nepatogumus. Taip pat ir klasikinės muzikos profesionalai iš viso pasaulio turi galimybę susipažinti su Koncertų salės kūrybine veikla skaitmeninėje erdvėje.
2020 metais, gavus Lietuvos kultūros tarybos paramą, sukurta Klaipėdos koncertų salės skaitmeninė platforma, kuri atvėrė plačias galimybes virtualiai klausytojų auditorijai susipažinti su įstaigos meno kolektyvų Klaipėdos kamerinio orkestro, Klaipėdos brass kvinteto, Klaipėdos choro „Aukuras“ sukurtomis meniškiausiomis koncertinėmis programomis. Skaitmeninėje salėje taip pat talpinamos įdomiausios Koncertų salės inicijuotos kitų kolektyvų parengtos programos, tarp jų – edukacinės ir visai šeimai skirtos programos.
2021 metais Lietuvos kultūros taryba skyrė paramą Koncertų salei atnaujinti ir išplėsti skaitmeninės platformos turinį. Buvo padaryti kokybiški penki nauji vertingiausių meninių programų vaizdo įrašai, kuriuos inicijavo įstaiga ir jos meno kolektyvai. Viena iš tokių programų – Michaelio Nymano opera „Vyras, kuris palaikė savo žmoną skrybėle“ (režisierius Žilvinas Vingelis), kuri Lietuvoje buvo pastatyta pirmą kartą. Šio projekto parengimui menines pajėgas sujungė Klaipėdos koncertų salė, ,,Kosmos Theatre“ ir teatras ,,Utopia“. Operos vaizdo įrašą atliko pripažinta kompanija „Baltic Mobile Recordings“. Taip pat buvo įrašyta Broniaus Kutavičiaus asmenybei ir kūrybai skirta teatralizuota programa „Kutavičiaus muzikos teatras“ (režisierė Birutė Mar), Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Šviesotamsos skambesys“, kurioje skambėjo naujo Mariaus Baranausko kūrinio violončelei ir styginiams premjera, Žibuoklės Martinaitytės, Davido Lango ir kitų autorių opusai. Visi minėti koncertai vyko šiuolaikinės muzikos festivalio „Permainų muzika“ metu. Vaizdo įraše buvo užfiksuotas ir šventinės klasikos festivalio „Salve Musica“ koncertas „Corelli ir Telemannas: veidrodinis kambarys“, kurio programą taip pat atliko Klaipėdos kamerinis orkestras.
Dalis paminėtų naujų koncertų įrašų jau yra paskelbti įstaigos skaitmeninėje koncertų salėje. Kita dalis yra ruošiama publikuoti ir kartu su atnaujintu Koncertų salės interneto puslapiu turėtų pradėti veikti 2022 m. I pusmetį.
Klaipėdos koncertų salės skaitmeninė platforma yra viešai ir nemokamai prieinama adresu:
https://www.koncertusale.lt/Renginiai/skaitmenine-sale
Klaipėdos koncertų salės informacija