Grįžti
2023-02-20

Klaipėdos miestas dalyvauja Vilniaus knygų mugėje

Paskutinį vasario mėnesio savaitgalį Klaipėda bus pristatyta didžiausioje Lietuvoje, 23 kartą vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje. Čia bus rašoma net 700 palinkėjimų sostinei, juos rašys ir klaipėdiečiai, atvykstantys su savo jubiliejumi ir naujuoju įvaizdžiu.

Klaipėdos krašto prijungimo šimtmetis

Uostamiestis jau antrus metus iš eilės mini ypatingas datas. 2022-siais vyriausias Lietuvos miestas pažymėjo 770-ąsias miesto įkūrimo metines, o šių metų sausio 15 dieną visa Lietuva minėjo Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį. Istorikai mano, kad ši data tokia pat svarbi kaip ir Nepriklausomybės atkūrimas, nes be Klaipėdos prijungimo Lietuvai nebūtų pavykę tiek metų išsaugoti savo nepriklausomybės.

Tą progą įprasmina Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslininkų bei Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus (MLIM) istorikų darbas – proginis leidinys „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir jų liudijimai“. Sukilimo dalyvių liudijimai, dokumentai, iliustracijos – daugelis jų skelbiama pirmą kartą – atskleidžia įvykių, prieš šimtmetį pakeitusių Lietuvos valstybę, peripetijas ir įvardija žmones, kurie juose dalyvavo. Knyga išleista prieš pat uostamiestyje vykusius Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio paminėjimo renginius. Ją bus galima pavartyti  ir įsigyti Klaipėdos stende. O tam, kad apie Klaipėdos krašto prijungimo jubiliejų skaitytojai nepamirštų, kiekvienas gaus dovanų šiai progai pagamintą knygų skirtuką.

Klaipėdos vizualinis identitetas ir atnaujintas miesto ženklas

Į Vilniaus knygų mugę Klaipėda atsiveža ir miesto vizualinį identitetą, kurį pristatys vilniečiams ir miesto svečiams. Bus galima pajusti jūros ir pušų ošimą, smėlio girgždesį – juk Klaipėda gyvena savo, klaipėdietišku ritmu ir neužmiršta skirti laiko sau.

O tam, kad uostamiesčio vaizdai įsimintų, stende kiekvienas ras atvirukų vėjuotiems linkėjimams iš pajūrio, o ką tik įsigytoms knygoms – ryškių spalvų skirtukų su Klaipėdos simbolika.

Visi apsilankiusieji stende bus pakviesti išsakyti savo emociją apie Klaipėdą, kuri bus užfiksuota interaktyviame stende – tokiu būdu bus kuriamos naujos bendros patirtys, dalijamasi įspūdžiais bei istorijomis.

Rašytojų dėmesys

Be jubiliejaus proga išleisto bestselerio, Klaipėdos stende bus pristatytos dar penkios knygos, kurias bus galima įsigyti Vilniaus knygų mugės metu.

Daugiau papasakoti apie savo kūrybą, pabendrauti su mugės lankytojais atvyks ir istorikas, leidyklos „Libra Memelensis“ įkūrėjas, Kęstutis Demereckas, Klaipėdos kraštui ir pajūriui skyręs ne vieną savo knygą.

Leidykla „Libra Memelensis“ – Klaipėdos krašto spausdintos kultūros puoselėtoja, Mažosios Lietuvos istorijos bei paveldo propaguotoja, išleidusi daugybę įvairių unikalių leidinių, albumų ir studijų, Klaipėdos stende pristatys vienas įspūdingiausių savo apimtimi ir surinkta ikonografine medžiaga knygas „Klaipėdos vaizdų albumas“ bei „Nemuno delta. Penkių šimtmečių akimirka“. Su autoriumi bus galima pabendrauti paskutinę parodos dieną, vasario 26 d. nuo 13 iki 14 val.

Vasario 23–26 d. kviečiame užsukti į Klaipėdos miesto stendą, kurį rasite Lietuvos parodų ir kongresų centre (LITEXPO, Laisvės pr. 5) 3 salėje.