Grįžti
2021-04-21

Klaipėdos paplūdimiams – Mėlynoji vėliava

Klaipėdos paplūdimiams suteikiamas Mėlynosios vėliavos apdovanojimas ir 2021 metų sezonui. Šią žinią savivaldybei balandžio 20 d. vakarą pranešė Lietuvos žaliųjų judėjimo vadovas. Mėlynoji vėliava – tarptautiniu mastu pripažįstamas paplūdimių kokybės ženklas – suteikiamas Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiui. Mėlynosios vėliavos šiuose paplūdimiuose bus iškeltos pradedant vasaros sezoną.

Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, Klaipėda kryptingai eina šiuo keliu ir toliau siekia, kad pajūrio paplūdimiuose būtų užtikrinta infrastruktūros kokybė bei aplinkosauginių reikalavimų laikymasis.

„Siekdami Mėlynosios vėliavos, paplūdimių kokybę vertiname jau nebe patys, o aplinkosauginių organizacijų įgalioti asmenys. Šis nepriklausomas vertinimas bei Mėlynosios vėliavos suteikimas yra svari žinia tarptautiniu mastu, kad Klaipėda turi aukščiausius kokybės standartus atitinkančius paplūdimius, kad čia rūpinamasi švara, saugumu, aplinkosauga. Nors išorės veiksnių, galinčių pabloginti paplūdimių kokybę, buvo, yra ir bus, mes, kaip savivaldos atstovai, siekiame padaryti viską, kad išsaugotume vertingą pajūrio ruožą“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Mėlynosios vėliavos programoje Klaipėda su pertraukomis dalyvauja nuo 2007 metų. Nuo 2018 metų Mėlynosios vėliavos apdovanojimas kasmet suteikiamas Smiltynės I ir Melnragės II paplūdimiui. Šių metų sausio mėnesį savivaldybės taryba priėmė sprendimą Mėlynosios vėliavos programoje dalyvauti ir 2021–2023 metais. Dalies tarybos narių siūlymu, Mėlynosios vėliavos apdovanojimo reikėtų siekti ir Girulių paplūdimiui.

Mėlynosios vėliavos programą vykdo Aplinkosauginio švietimo fondas (Foundation for Environmental Education – FEE) ir nevyriausybinių aplinkosauginių organizacijų tinklas. Atskirose valstybėse, FEE programas koordinuoja nacionaliniu lygiu veikiančios aplinkosauginės organizacijos. 2000 m. visuomeninė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“ Aplinkos bei Švietimo ir mokslo ministerijų teikimu tapo tarptautinio Aplinkosauginio švietimo fondo FEE nariu bei koordinuoja FEE programas Lietuvoje.

Šiandien Mėlynoji vėliava jau yra tapusi pripažintu tarptautiniu paplūdimio kokybės ženklu bei yra puiki reklama pritraukiant užsienio turistus. Siekiant, kad paplūdimys būtų apdovanotas Mėlynąja vėliava, jis turi atitikti tam tikrus reikalavimus aplinkosaugos, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose. Mėlynoji vėliava suteikiama vienam sezonui. Lietuvos žaliųjų judėjimo įgalioti asmenys bei Aplinkosauginio švietimo fondo inspektoriai privalo tikrinti, ar paplūdimiai, kuriems suteikta Mėlynoji vėliava, ir toliau atitinka visus keliamus reikalavimus vasaros sezono metu. Jei randama trūkumų, vėliava turi būti nuleidžiama.

Klaipėdos miesto savaivaldybė