Grįžti
2020-10-19

Klaipėdos simbolis „Meridianas“ bus plukdomas į doką

Šią savaitę, preliminariai spalio 21 d., trečiadienį, burlaivis „Meridianas“ bus plukdomas į UAB „Klaipėdos laivų remontas“ doką, kur bus atliekama privalomoji laivo dokinė techninė apžiūra ir būtinieji remonto darbai.

Pasak „Meridiano“ savininko Aloyzo Kuzmarskio, po to, kai, ėmus gelbėti skęstantį miesto simbolį, laivas buvo atstatytas ir nuleistas į vandenį, jau praėjo septyneri metai. Todėl jo iškėlimas į doką yra būtinas pagal laivų registro reikalavimus, o taip pat siekiant užtikrinti šio istorinio burlaivio tolesnį išsaugojimą ir jo ilgaamžiškumą.

Šiuo metu yra derinamos „Meridiano“ plukdymo į doką techninės detalės ir tiksli diena, kuri labiausiai priklausys nuo oro sąlygų. Kad laivas galėtų būti saugiai ištemptas iš Danės upės pro Biržos ir Pilies tiltus, vėjo greitis turėtų būti ne didesnis nei 8-10 m/s. Kitu atveju bus laukiama palankesnio oro.

„Tikimės, kad laivo kelionė į remonto doką bus sėkminga ir jai nesukliudys nei nepalankūs orai, nei kokios techninės kliūtys. Viltingai lauksime į senąją vietą grįžtančio atsinaujinusio „Meridiano“, tikėdamiesi, kad tos kelios savaitės be miesto simbolio neprailgs“, – sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio, problemų dėl Biržos ir Pilies tiltų neturėtų kilti, juolab kad spalio 14-osios naktį abu tiltai buvo profilaktiškai pakelti ir išbandyti.

Siekiant maksimalaus saugumo, „Meridianą“ plukdyti yra numatyta šviesiu paros metu, tad tą dieną bus atitinkamai koreguojamas eismas Pilies ir Tiltų gatvėmis, kurį laiką kitomis gatvėmis bus nukreiptas ir viešasis transportas.

Preliminariai planuojama, kad „Meridiano“ tempimo dieną, apie 9 val. ryto, trumpam bus pakeltas Pilies tiltas, kad pro jį praplauktų vilkikai, tuomet nuo 9.30 val. maždaug valandą-pusantros bus pakeltas Biržos tiltas, kol pro jį bus pratemptas „Meridianas“, ir galiausiai apie vidurdienį dar kartą trumpam bus pakeltas Pilies tiltas, išleisiantis burlaivį iš Danės upės.

Atkreipti dėmesį į „Meridiano“ plukdymo operaciją prašoma ir Danės upėje švartuojamų laivelių savininkų, kad jie, pagal galimybes, būtų savo laivuose ir, prireikus, galėtų atlikti reikiamus veiksmus saugumui užtikrinti.

Pakėlus „Meridianą“ į doką, planuojama nuplauti, nuvalyti povandeninę laivo dalį, įvertinti dugno, balastinių konstrukcijų būklę, išmatuoti korpuso storį ir, pagal poreikį, atlikti remonto, sutvirtinimo bei kitus darbus, perdažyti. Sykiu doke bus užbaigti dar vasarą pradėti medinės bortų apkalos atnaujinimo darbai, ypač tose vietose, kur, laivui esant vandenyje, to padaryti neįmanoma.

„Meridiano“ dokavimas ir remontas bus finansuojami iš A. Kuzmarskio vadovaujamos Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ skirtos tikslinės paramos šiems darbams, dalis išlaidų bus dengiama ir iš asmeninių A. Kuzmarskio šeimos lėšų.

Planuojama, kad remonto darbai doke užtruks iki 2 savaičių, po kurių laivas bus grąžintas į savo vietą ir toliau tęs savo veiklą.

 

VšĮ We Love Liethuania informacija