Grįžti
2020-02-07

KLAIPĖDOS ŠVIESOS MENO KALVĖ – STUDIJA LIGHTFORMS – ATVERS DURIS ŠVIESŲ FESTIVALIO SVEČIAMS

Artėjančio Klaipėdos šviesų festivalio metu bendradarbiaujant su UAB „Memelio miestas“ ir VšĮ „Klaipėdos miesto šventės“, Lightforms studija ruošiasi atsiverti lankytojams ir surengti išsamią savo pastarųjų metų darbų ekspoziciją visiems šviesų festivalio lankytojams.
Lightforms – ko gero vienintelė specializuota šviesos dizaino studija Klaipėdoje kurianti unikalius apšvietimo sprendimus. Daugelis klaipėdiečių prisimena jų sukurtus kultūros sostinės simboliais tapusius „smilgininkus“, kurie pasirodydavo didžiuosiuose kultūros sostinės renginiuose.
Vėliau „smilgininkai“ dalyvavo ir pasaulinėje „Expo Astana“ parodoje pristatant Lietuvos nacionalinį paviljoną, o po parodos keletas „smilgininkų“ šviestuvų buvo įsigyti Šanchajaus „Expo“ muziejaus, kur eksponuojami kaip išskirtinis šviesos dizaino sprendimas.
Nors Lightforms studija iš pirmo žvilgsnio atrodo įsikūrusi pačiame Klaipėdos centre esančiame „Memelio mieste“, tačiau į ją patekti iki šiol pavykdavo nedaugeliui. Artėjančio Klaipėdos šviesų festivalio metu bendradarbiaujant su UAB „Memelio miestas“ ir VšĮ „Klaipėdos miesto šventės“ studija ruošiasi atsiverti lankytojams ir surengti išsamią savo pastarųjų metų darbų ekspoziciją visiems šviesų festivalio lankytojams. Festivalio proga UAB „Memelio miestas“ atvers naujus vartus nuo Danės upės krantinės į iki šiol daugeliui klaipėdiečių nežinomą uosto teritoriją. Vos įėjus pro vartus lankytojus pasitiks šviesos žiedų instaliacija, industrinės teritorijos kieme augs ir kelią link studijos rodys šviesos „smilgos“, prie studijos visi norintys galės pasisupti šviečiančiose sūpynėse, o smalsiausi galės užsukti į studiją pamatyti paslaptingą gintaro instaliaciją „Amberscope“ bei kinetinę šviesos skulptūrą „Fibertree“. Bus atvertas ir šviesa pažymėtas kelias nuo Senosios perkėlos pusės, kur lankytojus pasitiks „smilgininkų“ sargyba. Nerandančius kelio į Lightforms studiją Danės krantinėje pasitiks ir kelią nušvies žiedais pasidabinę „Taško teatro“ aktoriai. Studijos durys bus atviros lankytojams visomis festivalio dienomis, o vėlyvais vakarais joje vyks šiuo metu aktualiausių Lietuvos džiazo muzikantų koncertai. Koncertinėje programoje bus galima išgirsti Klaipėdos džiazo orkestrą kartu su Ąžuoliniais berželiais, The Honkin‘Dudes Brass Band Feat. Dalius Naujokaitis , Katarsis, Laivo Troupe ir daugelį kitų.
Nuotraukų autorius – Norbert Tukaj

Su geriausiais linkėjimais,

VšĮ „Klaipėdos šventės“