Grįžti
2020-12-05

Klaipėdos vaikai ir keturių sostinių teletiltas įžiebė Klaipėdos eglę

Kalėdos Klaipėdoje šį vakarą atkeliavo į klaipėdiečių namus. Virtualaus eglutės įžiebimo ir šventinio koncerto „Keliaujančios Klaipėdos Kalėdos“ metu, linkėjimus siuntė žaismingas Kalėdų Senelis, žinomi Lietuvos atlikėjai, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Teletiltu apkeliavus keturias sostines ir Klaipėdos vaikams suskaičiavus nuo 1 iki 10, Teatro aikštėje nušvito tūkstančiais lempučių nusagstyta eglutė ir šalia jos esanti stulbinanti šviesos instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“.  

Šventinį vakarą pradėjo jo šeimininkas – Kalėdų Senelis. „Jūs jau čia – vienas vienas, kaip mane girdit? Kaip matot? Žinau, kad gerai girdit ir matot. Šiandien sveikinsiuos su Vilniumi, Kaunu, Nida ir, žinoma, mano Klaipėda. Dovanos jau supakuotos, jau ramu – jau kvepia Kalėdomis. Išduosiu paslaptį, jei pažvelgsite į dangų ir ten pamatysite didžiulę žvaigždę, žinokite – mano spindinčios rogės jau netoliese“, – sveikinosi Kalėdų Senelis.

Klaipėdiečiai dar kartą išvydo miestui padovanotos eglutės kelionę į Teatro aikštę. Šį kartą miesto dovana atkeliavo iš klaipėdiečių sutuoktinių – Bronislovo ir Aldonos Jankauskų kiemo.

Pirmieji sveikinimai teletiltu atskriejo iš sostinės – Vilniaus. Šmaikštūs ir linksmi juos įteikė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.  Netrukus į šventę prisijungė ir Kaunas, iš kurio kalėdiškus linkėjimus duetu siuntė Linas Adomaitis. „Bičiuliai, labai gera artėjančių švenčių proga sveikinti jus. Labai malonu pas jus atvažiuoti, pasisvečiuoti. Klaipėdiečiai jūs esat labai šilti, nuoširdūs žmonės – nepamirškite to. Linkėjimai iš Kauno“, – linkėjo atlikėjas Linas Adomaitis.

Muzikinius pasirodymus pakeitė sveikinimai iš Neringos – Lietuvos kultūros sostinės 2021. Subtiliai ir jautriai, tiesiai iš Nidos kopų, linkėjimus su performasu „LAIKAS NĖ(e)RIMUI” atsiuntė Šeiko šokio teatras, su kvietimu Lietuvos žmonėms ir vietiniams Neringos gyventojams nerti į Lietuvos kultūros sostinės metus ir atrasti Neringą kaip susitikimų ir kūrybinės erdvės salą.

Keturių sotinių teletiltą baigė – Klaipėda, būsima Europos jaunimo sostinė. Kaip ir dera miesto šeimininkui, sveikinimo žodį tarė Klaipėdos miesto meras.

„Kalėdos kokių dar nebuvo. Dažniausiai sveikindami su Kalėdomis linkime gražiausių, jaukiausių, šilčiausių. Šie metai kitokie. Šiais metais turbūt kaip niekada pajutome, supratome kaip svarbu branginti artimo žmogaus prisilietimą, šypseną, buvimą su draugais, bičiuliais, artimaisiais. Deja, pasaulis pasikeitė ir norim to ar ne, vis dažniau tenka kalbėti ne apie jausmus ar emocijas, o apie saugumą. Šiandien Kalėdų stebuklas – saugumo ir atsakomybės už tai suvokimas. Todėl įžiebdami kalėdines žvakeles, nušviesdami Kalėdų eglutes, neužgesinkime vilties kitais metais sutikti Kalėdas su mūsų draugais, artimaisiais, vėl sugrįžti prie jaukaus ir gražaus Kūčių stalo. Branginkite save, savo artimuosius, saugokite mums nepažįstamus žmones. Linkiu jums niekada, net ir pačiomis niūriausiosmis aplinkybės, išsaugoti tikėjimą Kalėdų dvasia, nes nėra neįveikiamų iššūkių kai esame vieningi. Tegul Kalėdos lieka šviesos ir vilties švyturiu. Gražių, jaukių, šviesių, širdžiai malonių ir svarbiausia saugių Šv. Kalėdų“, – sveikindamas kalbėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Muzikinį sveikinimą Klaipėdai dovanojo Monika Liu. „Klaipėda mano pats mylimiausias miestas visame pasaulyje. Čia yra jūra, čia mes džiazuojam, čia yra tiesiog labai gera. Ne veltui Klaipėda yra paskelbta Europos jaunimo sostine 2021. Laikas sugrįžti čia. Labai sveikinu jus su gražiausiomis metų šventėmis. Mano mylimas mieste, sveikinu tave su šventėmis! Geriausių metų tau“, – sveikino atlikėja Monika Liu.

Kartu su Kalėdų eglute nušvito ir įspūdinga „Šiaurinė žvaigždė“. Beveik 7 metrų aukščio, 20 metrų skersmens, spindintinti, futuristinė žvaigždė-komposas nušvietė visą aikštę.  Žvaigždės centre sumontuoti galingi prožektoriai, kurių siunčiamas šviesos spindulys matomas net už 20 kilometrų. Vieno žymiausių Lietuvos šviesos menininko Arvydo Buinausko instaliacija atspindi kompaso struktūrą ir nurodo pagrindines keturias pasaulio kryptis. Instaliacija veiks nepertraukiamai siekiant išvengti žmonių susibūrimų.

Klaipėdiečiai liko namuose

Nors įprastinėje Klaipėdos kalėdinių renginių erdvėje – Teatro aikštėje šiandien renginiai nevyko, čia budėjo gausesnės nei įprastai policijos pajėgos. Likus keliolikai minučių iki įžiebimo, aikštėje buvo keliasdešimt pavienių asmenų, visi laikėsi saugaus atstumo.

„Klaipėdiečiai yra nuostabūs – jei niekada nenuvilia. Nuoširdus ačiū jums visiems, kad išgirdote mus, kad likote namuose ir saugote ne tik save, savo artimuosius, bet ir pačias Kalėdas“, – sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Rūta Steponavičienė.

Viso šventinio laikotarpio metu, kalėdinių renginių organizatoriai VšĮ „Klaipėdos šventės“, Teatro aikštėje saugumo užtikrinimui transliuos garsinius signalus su įspėjamuoju prašymu nesibūriuoti.

Kartu su Klaipėdos Kalėdų eglute, šviesos instaliacija „Šiaurinė žvaigždė“ nušvito ir visos miesto šviesos.

 

Kviečia aplankyt Klaipėdos žvaigždėrakčius

Nuo šio vakaro visi mylintys Klaipėdą kviečiame aplankyti interaktyvią, pažintinę internetinę svetainę www.klaipedoszvaigzderakciai.lt Pažintinėje svetainėje – 12 žymiausių miesto lankytinų objektų-žvaigždėrakčių, kurie uždega naujas žvaigždes ir atrakina įdomius, mažai žinomus, o gal net ir visai negirdėtus istorinius faktus.

„Klaipėdos žvaigždėrakčių“ idėja kilo, norint atkreipti miestiečių bei atvykstančių į miestą svečių dėmesį į Klaipėdos istorinį daugiasluoksniškumą bei žymių, nepelnytai užmirštų, asmenybių paliktus pėdsakus“, – sako „Klaipėdos žvaigždėrakčiai“ idėjos bendraautorė ir projekto kuratorė Inga Norkūnienė.

kulturosuostas.lt informacija