Grįžti
2023-05-25

Kviečiame dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su Simonu Nekrošiumi „Garso objektai“

Birželio 5–9 d. Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre vyks kūrybinės dirbtuvės su Simonu Nekrošiumi „Garso objektai“. Penkių dienų trukmės dirbtuvėse garso menininkas S. Nekrošius supažindins dalyvius su skirtingais eksperimentinio akustinio bei elektroakustinio garsyno kūrimo metodais, bus aptariama eksperimentinės muzikos bei garso meno aktualumas bei pritaikymas šiuolaikiniame kūrybos kontekste.

Dirbtuvių metu dalyviai patys gamins įvairius eksperimentinius garso objektus iš antrinių žaliavų rastų Klaipėdos apylinkėse. Bus susipažinta su skirtingais garso sustiprinimo būdais bei generacijos principais, tyrinėjama, kokios sąsajos vyrauja tarp vaizdo ir garso bei gamtos ir žmogaus sukeltų impulsų. Dirbtuvių dalyviai išmoks pasigaminti kontaktinius bei magnetinius garso sustiprinimo ėmiklius ir jais bandys įgarsinti skirtingus paviršius, materijas. Dirbtuvėse dalyviai turės galimybę atrasti, kaip šie garsiniai eksperimentai gali būti pritaikomi kiekvieno iš dalyvių meninėje praktikoje.

Simonas Nekrošius – garso menininkas, eksperimentatorius. Nuo 2016 m. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. Kuriantis, konstruojantis garso objektus, skulptūras ir juos įgalinantis savo performansuose. Būdingi „DIY“ ir „Ready-made“ veiklos principai. Autorius ieško netradicinių garso išgavimo formų, daug dėmesio skiria procesualumui, intuicijai, eksperimentams ir improvizacijai. Nuo 2015 m. nepriklausomos iniciatyvos, pasidaryk-pats meno projektų erdvės „Studium P“ vienas iš įkūrėjų ir veiklos vykdytojų.

Dirbtuvės yra nemokamos, tačiau būtina išankstinė registracija: bit.ly/3MaQus9. Daugiau informacijos – Klaipėdos lėlių teatro interneto svetainėje ir feisbuko paskyroje. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Klaipėdos lėlių teatro informacija