Grįžti
2021-07-24

Makalius: Klaipėdos paplūdimiai, lankytinos vietos ir maršrutai pajūryje: Smiltynė, Melnragė, Giruliai ir Karklė!

Keliautojas Makalius dalinasi savo mintimis apie Lietuvos pajūrį:

Į Klaipėdą – prie jūros! Jau esu rašęs, kaip man patinka Lietuvos uostamiestis, o viena to priežasčių – ranka pasiekiamas pajūris, dėl kurio sezono metu visai nebūtina veržtis į didžiuosius sausakimšus kurortus! Šįkart noriu plačiau papasakoti apie puikiausius Klaipėdos ir jos rajone esančių gyvenviečių paplūdimius, maršrutus ir lankytinus objektus prie jūros. Tegul Tavo atostogos Klaipėdoje būna to-bu-los! :yahoo:

Lietuva

Atostogauti Klaipėdoje išties verta – juk iš čia gali kasdien pasiekti vis kitą paplūdimį, kurie tokie skirtingi!

Senoji kurortinė gyvenvietė Melnragė

Melnragė – tai kurortinė Klaipėdos dalis, kurioje nuo seno turtingi miestiečiai statėsi vilas ir ilsėjosi. Pietinė gyvenvietės dalis vadinama I Melnrage, o šiaurinė – II Melnrage. Jas lengvai vos per 10-15 min. iš miesto centro pasieksi automobiliu, dviračiu arba autobusu Nr. 6 (tvarkaraštį rasi www.klaipedatransport.lt). Labai rekomenduoju išlipti Molo stotelėje (arba atvažiuoti automobiliu iki parkavimo aikštelės Vėtrų gatvėje) ir toliau kelionę tęsti pėsčiomis.

Pirmiausia, keliauk iki Šiaurinio molo, nuo kurio atsiveria romantiška panorama: jūros platybė, atkeliaujantys laivai, Klaipėdos švyturys, Kopgalis. Yra ir įdomi skulptūra „Pasivaikščiojimas su žuvimi“. Puiki vieta atostogų asmenukei! ;-) Čia pat rasi ir I Melnragės paplūdimį – jis švarus, įrengtos persirengimo kabinos, veikia kavinės ir net vienintelis sporto klubas po atviru dangumi ant jūros kranto! O istorijos mėgėjai gali apžiūrėti smėlyje įstrigusias Antrojo pasaulinio karo gynybinių įtvirtinimų liekanas. Nuo molo pakilęs aukštyn į kopas, rasi puikų, naujai įrengtą parką su plačiu mediniu, per kopas besidriekiančiu pėsčiųjų taku, įspūdingomis žaidimų aikštelėmis vaikams, gultais, ant kurių malonu priešais saulę pagulėti.

Keltu į Smiltynės paplūdimius

Šiaurinę Klaipėdos pakrantę apkeliavę, leiskimės kita kryptimi – keltu į Smiltynę, esančią Kuršių nerijoje. Vos per keliolika minučių iš šurmuliuojančio uostamiesčio pateksi į ramybe, jūra ir pušynu dvelkiantį atostogų rojų! Ilsėtis, maudytis ir pramogauti čia galėsi I ir II Smiltynės paplūdimiuose. I-ajam net suteiktas Mėlynosios vėliavos įvertinimas: jame įrengtos vaikų žaidimų, tinklinio aikštelės, futbolo, dviračių parkavimo vietos, specialus takas neįgaliesiems, taip pat veikia viešųjų paslaugų stotelė, kurioje gali prisipūsti dviračio padangas ar kamuolį, pasikrauti mobilųjį telefoną, veikia nemokamas bevielio interneto ryšys. Gelbėjimo stotyje įrengtas medicinos punktas, yra specialūs vežimėliai neįgaliesiems išsimaudyti.

Girulių vilos, apžvalgos aikštelė ir paplūdimys

Jei esi nusiteikęs kojas pramankštinti, toliau nuo Melnragės keliauk iki Girulių – atstumas nuo Šiaurinio molo yra 5 kilometrai, jį gali įveikti paplūdimiu arba puikiu dviratininkų ir pėsčiųjų taku, besidriekiančiu per mišką. Pakeliui dar pamatysi apleistą buvusią artilerijos bateriją „Memel Nord“ – unikali vieta Lietuvoje, menanti Antrojo pasaulinio karo laikus, su kuriais susipažinti gali ir Tu, užsukęs į čia įrengtą nedidelį muziejų (patartina paskambinti ir susitarti iš anksto tel. +370 630 20 263).

5 kilometrus įveikęs, prieisi Girulių automobilių parkavimo aikštelę, nuo kurios pasukęs dešinėn už maždaug 200 metrų pamatysi labai įdomų fachverkinio ir „tėvyninio“ stiliaus pastatą, įrašytą į kultūros vertybių registrą. Tai 1911 metais atidaryti beturčių ir ligotų vaikų poilsio namai, vėliau tapę vaikų tuberkuliozine sanatorija. Pačiuose Giruliuose taip pat gali išvysti įdomių XX amžiaus pradžioje statytų medinių šveicariško stiliaus vilų.

Iki Girulių paplūdimio per kopas nukeliausi asfaltuotu keliuku. Čia ramu, švaru, yra gelbėjimo stotis, persirengimo kabinos, veikia kelios kavinės. Paplūdimyje prieš kelerius metus pastatyta medinė apžvalgos aikštelė, iš kurios galima jūra pasigrožėti ar saulę palydėti. Šį paplūdimį ypač mėgsta šeimos. Jūra iki soties pasidžiaugęs, į Klaipėdos senamiestį gali grįžti autobusu Nr. 4 arba tęsti kelionę toliau – į Karklę!

Pilnas straipsnis makaliauslietuva.lt