Grįžti
2023-07-20

„Meridiano“ burės primins Klaipėdai ir Lietuvai svarbią datą

Šį savaitgalį vyksiančios Jūros šventės išvakarėse uostamiesčio simbolis burlaivis „Meridianas“ pasipuoš naujomis burėmis, skirtomis dar kartą atkreipti dėmesį į Klaipėdos kraštui ir visai Lietuvai ypatingus metus. Žinia, 2023-ieji, minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį, LR Seimo nutarimu yra  paskelbti Klaipėdos krašto metais. Tad visus šiuos metus įvairiais renginiais, meniniais, vizualiniais akcentais yra stengiamasi priminti ir pabrėžti šio istorinio įvykio svarbą.

Prie tokios misijos prisijungia ir vienas pagrindinių Klaipėdos jūrinių simbolių burlaivis „Meridianas“. Bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto savivaldybe, Jūros šventės išvakarėse ant barkentinos fokstiebio bus išskleistos penkios burės, dedikuotos šiai įsimintinai sukakčiai.

„Meridianas“ yra svarbi Klaipėdos istorijos dalis ir vienas pirmųjų Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, simbolių. Po šios legendinės Suomijoje po karo pastatytos barkentinos burėmis praktiką atliko kelios kartos uostamiesčio jūrininkų, kurie mokėsi tuometinėje Klaipėdos jūreivystės mokykloje. Virš krantinėje švartuojamo istorinio „Meridiano“ plazdančios burės liudija apie Klaipėdą, kaip uostamiestį, ir primena pirmuosius Klaipėdos žingsnius į tarptautinės jūrų bendruomenės pripažinimą. Burės – tai pagarbos, draugystės ir dėkingumo gestas čia gyvenantiems, besimokantiems, dirbantiems ar užsukusiems tik pasisvečiuoti, todėl miesto savivalda didžiuojasi galėdama prisidėti, kad į taikų dangų besistiebiančios burės ne tik primintų svarbiausius miesto istorinius akcentus, bet ir toliau skatintų telkiančią bendrystę“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

„Jau trapo tradicija, kad kasmet „Meridiano“ burių pakėlimu Klaipėdoje yra pradedamas vasaros sezonas. Šiemet papildomai tai taps dar ir simboliniu Jūros šventės pradžios akcentu. Nesuklysime sakydami, kad „Meridianas“ yra vienas labiausiai lankomų bei fotografuojamų Klaipėdos traukos objektų. Tad, išskleidęs šimtmečio simbolika dekoruotas bures, jis taip pat prisidės prie to, kad žinia apie Klaipėdos krašto, jūros, jūrinės ekonomikos, kultūros, paveldo svarbą ir reikšmę mūsų valstybei pasklistų kaip įmanoma plačiau“, – sako burlaivį „Meridianas“ atstatęs ir toliau jo išsaugojimu bei išlaikymu besirūpinantis Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ vadovas Aloyzas Kuzmarskis.

Šimtmečio burės Klaipėdą puoš ne tik per Jūros šventę, bet iki pat sezono pabaigos.

 

 

 

Informacijos šaltinis VšĮ Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis „Meridianas“