Grįžti
2023-06-14

NATO viršūnių susitikimo belaukiant: Klaipėdoje koncertą surengs  „SHAPE International Band/NATO Jazz Orchestra”

XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalio programos vinimi birželio 24 d. (šeštadienio) vakarą taps tarptautinio džiazo projekto, oficialaus muzikinio Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) ir Sąjungininkų pajėgų vado Europoje (SACEUR) atstovo – „SHAPE International Band/NATO Jazz Orchestra” pasirodymas.

Lygiai prieš keturis dešimtmečius susibūrusio kolektyvo tikslas buvo paremti sąjungininkus Europoje, koncertuoti iškilmingomis progomis. Tuomet grupę sudarė penkiolika savanorių, organizuotų vadovaujant majorui Mike’ui Sheehanui. Pamačiusios diplomatinę šios grupės vertę, kelios sąjunginės tautos pradėjo aukoti instrumentus, natas ir lėšas pradiniams grupės poreikiams. Per pirmuosius gyvavimo metus „SHAPE International Band” surengė daugiau nei tris dešimtis pasirodymų. 1985 m. generolas Bernardas Rodgersas (JAV) paskelbė „SHAPE International Band” oficialiu NATO muzikiniu atstovu.

Džiazo ansamblį sudaro geriausi muzikantai iš NATO aljanso karinių grupių, turintys ilgametę profesionalią gastrolių ir įrašų patirtį bei atrinkti atsižvelgiant į jų stilistinius ir improvizacinius sugebėjimus.

Klaipėdos pilies džiazo festivalio programą vainikuosiančio kolektyvo sudėtyje pasirodys ir lietuvis – Donatas Bukauskas. „Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Donatas Bukauskas – trombonininkas, dainininkas, kompozitorius, džiazo muzikos atlikėjas, yra oficialus NATO orkestro narys, atstovaujantis Lietuvai. Džiugina, kad NATO muzikantai su didele šiluma ir pagarba prisimena Klaipėdą ir mus, festivalio organizatorius. Aukštai vertina infrastruktūrą, garso operatorių darbą ir nuostabią publiką”, – teigia Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Nuo pat savo įkūrimo „SHAPE International Band” koncertavo palaikydama Aljansą ir visoje Europoje kaip išskirtiniai kviestiniai atlikėjai. Grupė dalyvavo garsiuose renginiuose, tokiuose kaip Bansko tarptautinis džiazo festivalis, Lier Jazz festivalis, Montreux džiazo festivalis, Wigan tarptautinis džiazo festivalis, Briuselio džiazo maratonas, Šiaurės jūros džiazo festivalis, Korko džiazo festivalis ir daugybėje kitų. Šiandien grupę sudaro 18 tarptautinių profesionalių karo muzikantų, vadovaujamų dirigento, vyriausiojo karininko Fouro Jameso Bettencourto (JAV).

Grupės sudėtyje yra trimitai, trombonai, saksofonai, ritmo sekcijos ir vokalistai. „SHAPE International Band” atlieka klasikines amerikiečių bigbendo džiazo aranžuotes iš Glenno Millerio, Duke’o Ellingtono, Count Basie ir vokalo aranžuotes iš tokių atlikėjų kaip Frank Sinatra ir Johnny Hallyday.

Šios grupės pasirodymą Klaipėdos Teatro aikštėje žiūrovai galės išvysti birželio 24 d. nuo 21.00 val.

___________________________________________________________________________

Klaipėdos pilies džiazo festivalis – džiazo muzikos festivalis, organizuojamas Klaipėdoje nuo 1994 metų. XXIX festivalis vyks š.m. birželio 22-24 d. Klaipėdos Teatro aikštėje. Visi festivalio renginiai nemokami. Klaipėdos pilies džiazo festivalio svetainė: www.jazz.lt