Grįžti
2021-04-12

Patirk gyvenimo nuotykį – tapk buriavimo praktikantu

Trims vasaros dienoms Klaipėda taps „The Tall Ships Races Klaipėda 2021“ burlaivių namais. Birželio 27-30 d. čia sugrįžta gražiausi pasaulio burlaiviai, kurie trisdešimtį Klaipėdos jaunuolių pakvies tapti buriavimo praktikantais ir patirti neeilinį gyvenimo nuotykį. Kadetų atranka – privaloma kiekvienam lenktynėse dalyvaujančiam uostui, taip užtikrinamas buriavimo patirties perdavimas jauniems žmonėms.

 

Jūrai neabejingi 15–25 metų amžiaus jaunuoliai kviečiami REGISTRUOTIS ir TAPTI BURIAVIMO PRAKTIKANTAIS. Anketą rasite čia https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI_zjmgFngyDv9ucB8xSohieRPIsVJBSZYQXHpIKAanz4ywA/viewform 

 

Vienas svarbiausių „The Tall Ships Races“ renginio organizatoriaus – Tarptautinės buriavimo mokymo organizacijos („Sail Training International“) ir lenktynėse dalyvaujančių burlaivių tikslų – perduoti jauniems žmonėms sukauptą buriavimo patirtį, puoselėti jūrinę kultūrą.

 

„Jūrinės kultūros puoselėjimas ir buriavimo patirties sklaida – kiekvieno jūrinio miesto vizijos ir misijos dalis. Efektyviausias jūrinių tradicijų tęstinumo užtikrinimas – jaunų žmonių įtrauktis į pačius procesus. Patirti, pajusti, atrasti, išgirsti, išmokti – tokią neįkainojamą patirtį gaus kiekvienas buriavimo praktikantas, kuris birželio gale, galbūt, pirmąjį kartą sveikinsis su jūra. Nuoširdžiai tikiu, kad jaunas žmogus, susidūręs akis į akį su jūra, jos galybe ir iššūkiais, visą gyvenimą lieka susijęs su ja“,
– sako „The Tall Ships Races Klaipėda“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

Kviečiami buriavimo praktikantai

Pasirengusius jūros iššūkiui ir norintiems įgauti neeilinės patirties, jaunimo ugdymą jūroje propaguojantys burlaiviai ir renginio organizatorius kviečia 15–25 metų amžiaus jaunuolius mokytis buriavimo ir tapti  tarptautinių įgulų nariais. Dalyvaujant atrankoje buriavimo patirtis nebūtina.

 

Iš visų atsiųstų anketų komisija atrinks 30 jaunuolių, kuriems kelionė burlaiviu iš Klaipėdos į Turku (mokymai, nakvynė ir maitinimas burlaivyje, sporto renginiai, ekskursijos, įgulų vakaras finišo mieste ir kelionė atgal į Klaipėdą autobusu) bus apmokėta organizatorių lėšomis. Įprastai vieno praktikanto para burlaivyje kainuoja nuo 100 iki 150 eurų.

 

Komisiją, kuri vertins gautas anketas ir motyvacinius laiškus, sudarys penki asmenys: po vieną Klaipėdos miesto savivaldybės ir renginio koordinatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ atstovą, kadetų atrankos specialistas, kapitonas ir nepriklausomas ekspertas. Itin didelę reikšmę galutiniam vertinimo balui turės motyvacinis laiškas. Laiškas, kurio apimtis ne daugiau kaip 15 sakinių, turi įrodyti jaunuolio pasiryžimą ir norą susipažinti su jūriniu gyvenimu. Užpildytas anketas galima siųsti iki gegužės 1 d.

 

Į laivą tik su neigiamu testu

Saugumas ir sudėtingi sprendimai – neatsiejama „The Tall Ships Races 2021” pasirengimo dalis. Tarptautinės lenktynės, kurioje įprastai dalyvauja laivai iš poros dešimčių valstybių, turi užtikrinti saugumą atsižvelgiant į kiekvienos dalyvaujančios valstybės pandeminę situaciją ir su ja susijusias nuostatas. Esama situacija lėmė ir naują terminologiją – laivas įvardinamas kaip saugus „burbulas“ kurio įguloje tik neigiamą testą gavę asmenys, todėl visi būsimi kadetai  prieš lipant į laivą privalės atlikti ir gauti neigiamą Covid testo atsakymą.

 

Į Klaipėdą – starto uostą, šiuo metu užsiregistravę 44 laivai iš keturiolikos pasaulio valstybių, tačiau  skaičiuojama, kad renginio metu Klaipėdą aplankys apie 60 laivių, iš kurių 10-12 priskiriami A klasei.

 

Anketų laukiama iki 2021 m. gegužės 1 d. Daugiau informacijos ilona@seafestival.lt