Ekspozicija „GUTEN TAG. Šv. Jono bažnyčios atstatymas“

Šeštadieniais 20-22 val.
Sekmadineiais 12-14 val.

„GUTEN TAG. Šv. Jono bažnyčios atstatymas“. Gynybinių įtvirtinimų poterną pavertėme laikinais Šv. Jono bažnyčios atminties namais, juose įkurdinę praeitį ir dabarties lūkesčius. Skirtingų kūrėjų rankomis ir pastangomis prijaukintas požemis prisipildė istorinio, archeologinio turinio, meninių instaliacijų ir šiuolaikiškų garso bei šviesos sprendimų, videodokumentikos. Ekspozicijoje – trys erdvės:

Pagrindinėje poternos erdvėje eksponuojami istoriniai, archeologiniai vaizdai, įrengti šeši ekspoziciniai baldai, nuotraukų galerijos. Atliepiant mažųjų poreikius, įrengta archeologinė dėžė su smėliu ir XVI–XVII a. pastatų liekanomis, radiniais. Viduje garsinis pasakojimas, perteiktas istorinės asmenybės G. Waldhauerio vardu.

Antroji erdvė – skliautinė patalpa, pritaikyta videodokumentikai (25 min.) iš 2020–2022 m. archeologinių tyrimų ir jų metu vykusių kultūrinių iniciatyvų.

Antrojo pasaulinio karo slėptuvėje, kūrėjų pavadintoje „Laiko tuneliu“, įrengta meninė instaliacija su garsine Beno Šarkos minčių refleksija. Tunelyje pristatoma praeities, dabarties ir ateities sintezė, jungiamos mirties ir gyvenimo temos, pabrėžiamos sąsajos tarp Klaipėdą kūrusiųjų praeityje ir ją kuriančiųjų šiandien.