Klaipėdos žvaigždėrakčiai

24/7

Ar esi pasirengęs sužinoti, kas sieja Klaipėdą su žvaigždėmis? Tuomet, Klaipėdos žvaigždėrakčiai, o tiksliau – net 12 jų, laukia, kol atrakinsi juos! Atrask naujas nežinomas žvaigždes, susikurk ir parsisiųsk savo asmeninį žvaigždyną!

klaipedoszvaigzderakciai.lt

Svetainėje gali sukurti savo žvaigždėraktį piešdamas ant žvaigždžių bei atrasti pamirštus Klaipėdos istorijos faktus, asmenybes, simbolius.

⭐ Miestas prie jūros tai – laivai.
Laivai, kurie nuolatos keliauja vandenimis ir orientuojasi pagal žvaigždes.
O žvaigždes tyrinėja žvaigždžių astronomai bei astrofizikai.

⭐ Vienas jų – Frydrichas Vilhelmas Argelanderis, Klaipėdoje gimęs ir gyvenęs garsus astronomas, šiandien čia yra vis dar neatrasta asmenybė, nors puikiai pažįstamas Europoje dėl sudaryto astrometrinio dangaus žvaigždžių atlaso.

⭐ Žvaigždynas yra grupė žvaigždžių, tarpusavyje vizualiai susijusių tam tikra konfigūracija. Ir nors trimatėje kosmoso erdvėje šios žvaigždės gali neturėti ryšio, žiūrint iš Žemės į nakties dangų jas galima sugrupuoti į tam tikras grupes.

⭐ Taigi, 12 unikaliai dangaus skliaute skambančių žvaigždžių, susigrupavusių į žvaigždynus, “Klaipėdos žvaigždėrakčiai” tai raktais, kurie sujungia praeitį su dabartimi bei skambant kosminei Kristijono Lučinsko muzikai kviečia tyrinėti, atrasti bei kurti savo žvaigždyną.