Grįžti
2023-12-01

Prie Klaipėdos simbolio „Meridiano“ įkurdinta jūrinė prakartėlė pasakoja „Nebaigtą istoriją“

Prasidėjus Šventų Kalėdų laukimo laikotarpiui, prie Klaipėdos miesto simbolio burlaivio „Meridianas“ įkurdinta neįprasta prakartėlė, kurią sukūrė uostamiesčio menininkė Aida Raimonda Pečeliūnienė, žinoma iš unikalių Klaipėdą ir Nidą puošiančių istoriografinių ekspozicijų „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę“, „Pražuvusi Klaipėda“, „Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“, o taip pat bažnyčioms dovanotų prakartėlių.

Prieš šias Kalėdas menininkė nusprendė paimprovizuoti jūrine tema.

„Ne kartą teko lankytis „Meridiane“, organizuoti čia įvairias šventes, renginius, visada buvau maloniai priimta, viskas visada yra padaroma aukščiausiu lygiu, taigi turiu asmeninį santykį su šiuo miesto simboliu, todėl norėjosi išreikšti savotišką padėka „Meridiano“ įgulai. Taip ir gimė mintis sukurti netradicinę prakartėlę, turinčią jūrinį atspalvį“, – pasakoja A. R. Pečeliūnienė.

Anot jos, Kalėdos – tai Gimimo šventė. „Ir ši ekspozicija – taip pat odė gyvybei, nes, kad ir kas nutiktų, kad ir kokia sudėtinga situacija būtų – ar laivas sudužtų, ar būtume nublokšti į nepažįstamus kraštus, tai – dar ne istorijos pabaiga, ji tęsiasi, nes naujas žmogus visada ateina į šį pasaulį“, – sako menininkė, savo kūriniui suteikusi viltingą pavadinimą – „Nebaigta istorija“.

„Esame be galo dėkingi už tokią nuostabią kalėdinę dovaną. Su malonumu eksponuosime šį kūrinį, kad juo pasidžiaugti galėtų visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai, šventiniu laikotarpiu užsukę į „Meridiano“ krantinę, – sako šiame istoriniame burlaivyje veikiančio restorano vadovas Mindaugas Beniušis.

Pasak jo, gruodžio mėnesį „Meridianas“ lankytojams bus atviras kasdien, išskyrus sekmadienius.

 

Daugiau informacijos:
VšĮ Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis „Meridianas“
Gediminas Gudavičius, tel. + 370 611 59010
El.p.  g.gudavicius@bega.lt