Grįžti
2021-05-12

Rekonstruota „Vaidilos“ aikštė atveriama miestiečiams

Klaipėdiečiams jau visiškai atverta rekonstruota viešoji erdvė prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro. Šiandien iš teritorijos šalinamos paskutinės tvoros, įjungtas šokantis fontanas.  Ties Taikos prospekto ir Paryžiaus Komunos gatvės sankirta esanti aikštė pasikeitė neatpažįstamai – sukurtos jaukios poilsio zonos, žaliosios erdvės, įrengta scena, vaikų žaidimų aikštelė, palei aikštę driekiasi nauja dviračių tako atkarpa, jungianti Taikos prospektą ir Ąžuolyno giraitę.

„Siekiame, kad jaukių poilsio erdvių Klaipėdoje būtų kuo daugiau, ir ne tik senamiestyje bei centre, bet ir šalia daugiabučių kvartalų. Tikimės, kad „Vaidilos“ aikštė po rekonstrukcijos įgaus antrą kvėpavimą. Įgyvendinant projektą ne tik sukurtos naujos, kokybiškos poilsio erdvės, bet ir išsaugota šios vietos autentika – restauruotos skulptūros Vaidila, Aitvaras ir Bildukas puošia fontaną“,
–  sako meras Vytautas Grubliauskas.

Viešosios erdvės prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro rekonstrukcijos projekto vertė – 1.7 mln. eurų. Tikimasi, kad ateityje sėkmingai bus įgyvendintos ir privačios iniciatyvos, kuriomis siekiama atnaujinti kai kuriuos šalia aikštės esančius pastatus, vienas jų – buvęs „Vaidilos“ kino teatras.

„Su pastato savininkais bendraujame ir palaikome jų iniciatyvą bei viliamės, kad ji bus sėkmingai įgyvendinta. Taip pat numatoma renovuoti vieną iš šalia esančių daugiabučių, tad bendromis jėgomis ši vieta įgis naują kokybę“,
– sako Savivaldybės administracijos vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Šiuo metu taip pat baigiamas atnaujinti šalia aikštės besidriekiantis pėsčiųjų ir dviračių takas nuo Sausio 15-osios iki Kauno gatvės (palei Taikos pr.), pernai atnaujinta ir netoliese esanti Ąžuolyno giraitė.

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija