Grįžti
2021-03-04

Savanorystė „The Tall Ships Races 2021“

Klaipėda ir vėl pasitiks didžiuosius „The Tall Ships Races 2021“ burlaivius. Birželio 27-30 dienomis į Klaipėdą turėtų atplaukti apie 80 burlaivių, iš kurių bent dešimt priskiriami A klasei. Šiuo metu į lenktynes jau užsiregistravo net 14-os valstybių laivai, o bendras užsiregistravusių laivų skaičius – 42. Užtikrinti sklandų ir saugų renginio įgyvendinimą buriama savanorių komanda.

 

Pasauliui prisitaikant ir ieškant naujų sprendimo formų įprastinėse situacijose, „The Tall Ships Races 2021“ renginio koordinatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“, pagal renginio organizatoriaus – Tarptautinės buriavimo mokymo organizacijos („Sail Training International“) reikalavimus jau yra parengęs galimo renginio scenarijus, užtikrinančius maksimalų saugumą ir žmonių srautų valdymą.

 

„Oficialioje „The Tall Ships Races 2021“  terminologijoje šiuo metu laivas įvardinamas kaip saugus „burbulas“ kuriio įguloje tik neigiamą testą gavę asmenys. Komanda nekinta ir neturi pašalinių kontaktų, todėl iki pirmojo sustojimo visi yra visiškai saugūs. Klaipėda – starto uostas, todėl esame tikri, jog pasitelkdami atsakingų savanorių komandą sugebėsime užtikrinti saugų ir su minimaliais kontaktais laivų aptarnavimą, koordinavimą ir administravimą. Tiesa, šiuo metu turime keturis renginio scenarijus atsižvelgiant į pandeminę situaciją“, – sako „The Tall Ship Races“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

 

Burlaivių lenktynėms Klaipėdoje turėtų talkinti iki 100 savanorių komanda. Šiuo metu jau gauta 40 savanorių anketų, iš kurių dvi yra jaunuolių iš Turkijos miestų, tačiau dėl įvairių judėjimo ribojimų šį kartą užsieniečių savanorystė nebus galima.

 

Vos prieš metus savanorystės idėją išbandžiusi klaipėdietė Ingrida Šidiškienė teigia, kad savanorystė sukelia priklausomybę, tiesa, gerąja prasme.

„Savanorystė duoda galimybę pažinti renginį iš kitos pusės, susipažinti su renginio „virtuve“, užmegzti naujas pažintis – tiek su įgulomis, tiek su kitais savanoriais. Be to, man pačiai tai buvo galimybė savo pavyzdžiu paskatinti sūnų savanoriauti – jis taip pat savanoriavo „Baltic Sail“ renginyje Jūros šventės metu“, – patirtimi dalinasi Ingrida Šidiškienė.

 

Lietuvos uostamiestis šį kartą bus didžiųjų burlaivių lenktynių starto uostu. Iš Klaipėdos didieji burlaiviai plauks į Turku (Suomija), Taliną (Estija), Mariehamną (Alandų salos) ir finišuos Ščecine (Lenkija).  Didžiuosius burlaivius uostamiestis priims jau penktą kartą. Savanoriai ne tik sutiks ir globos daugiatautes laivų įgulas Klaipėdoje, bet ir patys turės galimybę pažinti jūros bangą.

 

Savanoriais gali tapti jaunuoliai nuo 14 metų, o viršutinės amžiaus ribos šiai veiklai nėra. Svarbiausias kriterijus, keliamas pretendentams – kalbų mokėjimas. Savanorių komandą kuruos patyręs savanorių lyderis Mindaugas Rukavičius.

 

Norintys tapti neeilinio renginio dalimi kviečiami registruotis jau dabar www.tallships.lt SAVANORIO ANKETA.

Anketų laukiama iki 2021 m. gegužės 15 d. Daugiau informacijos tel. 8 646 24988, savanoriai@tallships.lt

 

Klaipėda – birželio 27-30 d.

Turku (Suomija) – liepos 5-8 d.

Talinas (Estija) – liepos 15-18 d.

Mariehamnas (Alandų salos) – liepos 22-25 d.

Ščecinas (Lenkija) – liepos 31-rugpjūčio 3 d.

 

Daugiau informacijos:
VšĮ „Klaipėdos šventės“