Grįžti
2019-09-02

Skvere nauja skulptūra Vydūnui

Klaipėdoje naujam gyvenimui prikeltas skveras tarp Puodžių ir Bokštų gatvių, kuriame pastatytas paminklas vienam žymiausių Mažosios Lietuvos veikėjų, dvasios milžinu vadinamam Vydūnui. Įamžinti Vydūną išskirtinėje erdvėje užtruko net 7 metus, o šiam tikslui daugybę skirtingų žmonių suvienijo šviesuolio idėjos.

Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyrius dar 2012-ųjų pabaigoje pasiūlė uostamiestyje pastatyti paminklą vienam žymiausių XX a. pirmosios pusės Mažosios Lietuvos kultūros veikėjų – filosofui, rašytojui, žurnalų leidėjui, dramaturgui, režisieriui, kompozitoriui, dirigentui, religijotyrininkui ir mokytojui Vydūnui. Simboliška, kad paminklas atidengtas Rugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną.

Praėjusiais metais buvo minimos Vydūno 150-osios gimimo metinės. Norėta paminklą atidengti pernai, bet įvykių niekas neskubino – buvo siekiama kokybiškai parengti projektą ir įgyvendinti viską, kas suplanuota.

Meniniam objektui ir architektūriniam skvero sutvarkymo projektui sukurti buvo organizuotas konkursas, kurį laimėjo menininkų grupė: architektas Petras Džervus, skulptoriai iš Ukrainos Olesis Sidarukas ir Borisas Krylovas, kuriems Klaipėdoje atstovavo skulptorius Arūnas Sakalauskas.

Skvere įrengta kompozicija „Versmė“ – fontanas, ant kurio krašto palikti Vydūno batai. Pats Vydūnas basas stovi ant sferos formos pjedestalo, kuriuo teka vanduo.

Tvarkant skverą buvo iškirsti seni medžiai, kurie erdvę darė tamsią, nejaukią. Buvo atnaujinta danga, suformuoti pėsčiųjų takai, įrengti suoliukai, šiukšiadėžės, dviračių stovai, apšvietimas.

Atnaujintas skveras jau dabar traukia akį augalais. Vietoje iškirstų senų medžių pasodinta naujų: ąžuolas, obelys, japoninės magnolijos, taip pat pasodinta įvairių krūmų. Tikimasi, kad visu savo grožiu erdvė atsiskleis po poros metų, kai augalija taps vešlesnė.

Informacija iš ve.lt