Grįžti
2020-11-25

Smiltynei – pokyčiai: kuriamas miško parkas ir teminiai takai

Smiltynei kurortinės vietovės statuso siekianti Klaipėdos valdžia šioje teritorijoje jau planuoja turiningas veiklas. Numatoma, kad Smiltynėje turėtų atsirasti bent keturi teminiai takai.

Šią savaitę Klaipėdos savivaldybėje buvo pristatyta Smiltynės miško parko koncepcija. „Ji parengta glaudžiai bendradarbiaujant su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija ir Kretingos miškų urėdija. Kitais metais numatoma tą koncepciją pradėti mažais žingsneliais įgyvendinti“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas.

Koncepcijoje numatyta, jog sukurtame Smiltynės miško parke turi atsirasti keturi teminiai takai, kuriais būtų malonu ir prasminga pasivaikščioti. „Tie takai yra be didesnės invazijos į gamtą, esamų takų ribose. Tiesiog yra sugalvoti maršrutai, takų trajektorijos taip, kad būtų atskleidžiamas įvairialypis Smiltynės kraštovaizdis“, – teigė R. Zulcas.

Teminiams takams numatoma suteikti ir pavadinimus. Pavyzdžiui, takas „Mintys jūrai“ turėtų driektis nuo Senosios perkėlos pro Lietuvos jūrų muziejų iki pietinio molo pabaigos.

Taku „Siela medžiams“ bus galima nueiti nuo Senosios perkėlos mišku iki Smiltynės gelbėjimo stoties.

Takas „Žingsniai smėliui“ būtų lyg ratas, o „Tyla marioms“ – labirintas. „Takuose bus informaciniai stendai pastatyti, galbūt galėtų atsirasti ir kažkokie objektai ar prietaisai“, – svarstė R. Zulcas.

Jis pabrėžė, jog kompleksiškai galvojama ir apie šių takų bazinius dalykus – suoliukus, šiukšliadėžes. „Pirmiausia pradėsime įgyvendinti tuos elementarius dalykus, kurie nereikalauja didelių erdvinio planavimo dokumentų keitimo, išmiškinimo, kad nepastrigtume procedūrose. Kiek žinau, lengviausiai įrengti taką-maršrutą „Siela medžiams“, – teigė patarėjas.

Dar vasarą Klaipėdos savivaldybė, gavusi miesto tarybos pritarimą, kreipėsi į Vyriausybę, kad ši Smiltynei suteiktų kurortinės vietovės statusą. Praėjusią savaitę šiuo klausimu įvyko pasitarimas tarp ministerijų, po kurio Klaipėdos savivaldybė sulaukė pastabų. „Pagrindinė pastaba ta, kad dar nėra patvirtintas miesto bendrasis planas ir Smiltynės teritorija nėra išskirta į atskirą vienetą. Tad kol nebus bendrojo plano, statusas nebus suteiktas. Tačiau patvirtinus bendrąjį planą, sutvarkius kitas pastabas, statuso jau būtų galima tikėtis“, – tvirtino R. Zulcas.

Tačiau jis pabrėžė, jog kol Smiltynei laukiama naujo statuso, lygiagrečiai reikia spręsti šios teritorijos bazinius sutvarkymo klausimus. „Tai – ir esamų takų rekonstrukcija, ir tualetų problema, ir nereikalingo turto nugriovimas. Be to, reikia patikslinti prekybos vietų sąrašą, kad jų atsirastų daugiau. Dabar planuojame turėti nemažai darbinių susitikimų pagal pateiktas pastabas dėl Smiltynės ir pažiūrėsime, ką per ateinančius metus galime padaryti. Tačiau faktas tas, kad mes neplanuojame didelės invazijos į šitą teritoriją, o tik norime ją sutvarkyti ir suteikti temas“, – dėstė R. Zulcas.

„Atvira Klaipėda” informacija