Grįžti
2019-03-22

Startuoja projektas „Klaipėdos istorija mūsų širdyse”

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras pradeda įgyvendinti Britų Tarybos Active Citizens socialinį bendruomenės projektą „Klaipėdos istorija mūsų širdyse”.

Didelė dalis Klaipėdos miesto gyventojų nesidomi savo miesto istorija. Muziejuose ir galerijose dažniausiai lankosi užsienio turistai bei svečiai iš kitų Lietuvos miestų. Edukacinėse programose   dalyvauja mokiniai su savo klasės auklėtoja bei atvykstančių turistų grupės. Užsienio studentai, studijuojantys Klaipėdoje, taip pat nieko nežino apie Klaipėdą. Tai viena iš problemų su kuria susiduriame – klaipėdiečiai, gyvenantys socialinėje atskirtyje, nesilanko muziejuose, nedalyvauja ekskursijose bei edukaciniuose užsiėmimuose. Todėl ir pradėjome šį projektą – siekdami įskiepyti meilę ir pagarbą Klaipėdos miesto istorijai bei kultūriniam paveldui.

Pagrindinis projekto „Klaipėdos istorija mūsų širdyse“ tikslas – padidėjęs klaipėdiečių domėjimasis miesto istorija bei lankytinais miesto objektais, išaugusi pagarba kultūriniam Klaipėdos krašto paveldui bei didesnė gyventojų įtrauktis į tradicijų saugojimą.

Įgyvendindami projektą kviesime aukštųjų mokyklų studentus į nemokamas ekskursijas po Klaipėdos senamiestį. Ekskursijos bus orientuotos į studentus, atvykusius iš užsienio šalių bei kitų Lietuvos miestų. Iki gegužės 26 d. kiekvieną savaitę senjorams, socialinę atskirtį patiriantiems asmenims, mažiau socialinių įgūdžių turinčioms bei daugiavaikėms šeimoms ir Klaipėdoje gyvenantiems skirtingų tautybių asmenims bus organizuojami edukaciniai užsiėmimai, kurių metu jie mokysis gaminti tradicinius baltų papuošalus. Taip pat bus organizuojamos nemokamos ekskursijos Klaipėdos muziejuose.

Projekto veiklos yra skirtos labai plačiai auditorijai – senjorams, mažiau socialinių įgūdžių turinčioms bei daugiavaikėms šeimoms, socialinę atskirtį patiriantiems asmenims, iš užsienio šalių ir kitų Lietuvos miestų atvykusiems studentams bei Klaipėdoje gyvenantiems kitų tautybių asmenims. Kvietimai į veiklas bei kita reikalinga informacija bus siunčiama įstaigoms ir organizacijoms, kurios dirba su minėtomis tikslinėmis auditorijomis.