Grįžti
2021-02-09

Suformuota talentų komanda Klaipėdos skaitmeninių inovacijų ekosistemos vystymui

Klaipėdoje daugiau nei 3 metus veikianti skaitmeninių inovacijų platforma „Baltic Tech Park“ 2021-uosius pradeda suburdama talentų komandą. Tikslas – vystyti Skaitmeninių inovacijų centrą, siekiantį pakeisti Klaipėdos regiono ekonomikos DNR, prisidėti prie tvaraus verslo ir miesto augimo, naudojant pačias moderniausias technologijas.

Pirmą 2021 metų vasario savaitę į „Baltic Tech Park“ gretas prisijungė skaitmeninių inovacijų strategas Gediminas Buivydas, kuris iki šiol buvo atsakingas už skaitmenizavimą ir robotizavimą (RPA) „Ignitis grupėje“ ir dirbo skaitmeninių inovacijų, dirbtinio intelekto taikymo srityse. Pasak G. Buivydo, „skaitmenizacija – tai ne tik technologinis pokytis, 90% rezultato lemia žmonės, o likusią dalį – technologijos, todėl svarbu padėti įmonėms suprasti skaitmenizacijos ir inovacijų diegimo vertę“.

Skaitmeniniu inovacijų centras

Skaitmeninių inovacijų centre planuojama papildomai įdarbinti dar 25 aukštos kvalifikacijos specialistus

Įsteigtas dar 2019 m. centras teikia konsultacijas regiono įmonėms inovacijų, IT sistemų diegimo, finansavimo pritraukimo klausimais ir siekia prisidėti prie tvaraus verslo kūrimo (angl. ESG – environmental, social and corporate governance principles). Šiuo metu centras jungia daugiau nei 20 partnerių tinklą. Šiemet pradedamos daugiau nei 2000 kv. m. pastato statybos su dirbtinio intelekto, procesų robotizavimo (RPA), 3D technologijų, inžinerijos projektavimo, statybų skaitmenizavimo, skaitmeninio dizaino, neuromarketingo, gamybos planavimo automatizavimo, elektronikos, metalo ir medienos apdirbimo, IT laboratorijomis. Planuojama papildomai įdarbinti apie 25 aukštos kvalifikacijos specialistus ir tikimasi, jog pastatas duris visuomenei atvers vėlyvą 2022 m. pavasarį. Skaitmeninių inovacijų centro nariai galės išbandyti skaitmenines technologijas, sukurti prototipus, įvertinti jų našumą ir tik tada investuoti.

 

„Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie Vakarų Lietuvos regiono transformacijos į naujausiomis technologijomis grįstą aukštos pridėtinės vertės ekonomiką. Trumpėjant pasaulinėms vertės kūrimo grandinėms ir vykstant decentralizacijai, manome, kad dėl sprendimų priėmimo greičio, būtent mažesni miestai bei regionai gali tapti vieta, kur gimsta proveržį kuriančios inovacijos bei nauji ekonominiai modeliai. Įgyvendindami Skaitmeninių inovacijų centro plėtros projektą, siekiame ne tik padėti vietos įmonėms tobulinti savo veiklą skaitmeninių technologijų pagalba, bet ir prisidėti prie žiedinės ekonomikos augimo, aukštos pridėtinės vertės darbo vietų kūrimo regione.“
teigė „Baltic Tech Park“ Inovacijų direktorius Ignas Aničas.

 

Per tris metus – nuo vieno žmogaus idėjos iki Vakarų Lietuvos skaitmeninių inovacijų platformos, jungiančios žinias, erdves ir talentus

„Baltic Tech Park“, mėlynosios ekonomikos inovacijų platformos vizijos įgyvendinimą apleistoje miesto teritorijoje inicijavo klaipėdietis Šarūnas Butkus. „Baltic Tech Park“ pastatų komplekso vystymo pirmasis etapas pažymėtas „Light House“ bendradarbystės erdvių atidarymu 2019 m. Antrasis – SMK (Socialinių mokslų kolegijos) statybomis. Trečiasis etapas siejamas su „Baltic Tech Park“ komandos vystomu centro pastato įkūrimu ir įveiklinimu.

Litghthouse.lt informacija