Grįžti
2020-03-10

Švęskime karališkąjį gimtadienį!

Ar žinote, jog kovo 10-ąją minime ypatingos, su mūsų miestu susijusios asmenybės – karalienės Luizės gimtadienį?

Karalienė Luizė Klaipėdoje
Kai Napoleono kariuomenė buvo užėmusi didžiąją Prūsijos dalį, Klaipėda liko vienintelis laisvas miestas šiaurės rytuose, į kurį 1807 m. sausį atvyko karališkoji šeima ir kurį laiką Klaipėda (Memelis) buvo tapusi laikinąja Prūsijos karalių rezidencija, čia priimti sprendimai turėjo įtakos visos Europos istorijai. Karalienė Luizė, gyvendama Klaipėdoje, buvo itin gerbiama už gerumą, rūpinimąsi švietimu ir nuoširdžią pagalbą vargstantiems.

Karalienės gimtadienio tortas
Galvojate kaip galėtumėte paminėti šią gražią progą? Mes turime jums idėją – iškepkite „Luizės tortą”, receptas iš H. J. Engelio knygos ” Karalienės Luizės kelionės ir puotos”. Vienu šūviu nušausite tris zuikius – ir paminėsite gražią progą, ir susipažinsite su XIX a. kulinariniu paveldu, ir sužinosite kokiais desertais mėgavosi Klaipėdoje gyvenusi karališkoji šeima.
O jei vis dėlto galvojate, kad tortų kepimas – ne jums, galimybę paragauti jo ir dar daugiau sužinoti apie karališkosios šeimos gyvenimą Klaipėdoje jums suteiks Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, netrukus pradėsiatis įgyvendinti projektą „Klaipėda – karališkais miestas”.

Projektas “Klaipėda- karališkasis miestas“
Vykdant šį projektą bus sukurtas naujas turistinis maršrutas – dalyvauti nemokamose ekskursijose miestiečius kvies jau nuo liepos. Jei jūs nebūsite tas laimingasis, kuriam pavyks sudalyvauti ekskursijose – turizmo informacijos centre jūsų visada lauks lankstukas su karališkuoju maršrutu, tuomet galėsite patys sau pabūti gidais.
Žaidimas „Užsidėk karališkąjį antspaudą” – dar viena iš projektų veiklų: surinkę du antspaudus, galėsite nemokamai apsilankyti KU botanikos sode, jo takeliai iki šiol dar mena karališkųjų žingsnių aidą.
Sekite informaciją Klaipėdos TIC facebook paskyroje – šiemet jūsų laukia daug karališkų akcentų!