Grįžti
2021-07-23

TARPTAUTINIS LĖLIŲ TEATRO FESTIVALIS „MATERIA MAGICA“

Jau rugpjūčio 5–8 d. Klaipėdoje vyks Tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica”. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės galimybę pamatyti net 11 spektaklių iš Vokietijos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Slovėnijos, Lietuvos, lėlių ir objektų teatro instaliaciją, lėlinės kino animacijos programą vaikams ir suaugusiesiems, dalyvauti visai šeimai skirtose edukacijose. Šiose gausiose dalyvių gretose – ir „Meinhardt & Krauss” kinematografinio teatro kūrėjai, šiemet festivalyje pristatysiantys spektaklį „Eliza: keista meilė”. Šiais metais festivalis netradiciškai žiūrovų lauks vasarą: pavasarį turėjęs vykti festivalis dėl karantino apribojimų buvo nukeltas.

Nuo 1997 m. Klaipėdos lėlių teatro rengiamas lėlių teatro festivalis „Materia magica“. Kas dvejus metus vykstančio tarptautinio festivalio rengėjai siekia pristatyti tokį lėlių teatro meną, kuris peržengia amžiaus ir įsišaknijusių stereotipų ribas, tokį, kuris jungia tradicinę šios teatro rūšies raišką su naujosiomis bangomis ir eksperimentiniais ieškojimais, tarpdisciplininę jo prigimtį – su grynomis formomis.

Pasaulį sukausčiusi ir daugelį sričių į sąstingį nuvariusi pandemija neišvengiamai diktavo sąlygas: išlikimo galimybe liko tik prisitaikyti ir atrasti būdų gyventi tokiomis aplinkybėmis –  naujai, kitaip. Šiandien mes galime pasidžiaugti, kad atsiranda vis daugiau priemonių, padėsiančių mums grįžti į ankstesnį gyvenimą su visais jo įpročiais. Šiandien mes galime viltingiau atsikvėpti. Tačiau kad ir kaip norėtume, vargu, ar pavyktų įtikėti, jog viskas tebuvo sapnas: pandeminė situacija paliko neišdildomą netekties skausmą, komplikacijas, nuostolius, kai kam – atradimus, dvasinius ir vertybinius virsmus. Kažkam tai buvo įkvėpimo, kažkam – vakuumo laikas, bet visiems – laikas, kai kvėpavimas įgavo egizstencinę svarbą.

Siekdami reflektuoti laisvo kvėpavimo, įkvėpimo tema, Tarptautinio lėlių teatro festivalio „Materia Magica“ organizatoriai kvies žiūrovus pamatyti net vienuolika spektaklių iš Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Vokietijos, Slovėnijos, Lietuvos, lėlių ir objektų teatro instaliaciją, lėlinės kino animacijos programą vaikams ir suaugusiesiems, įvairią ir įdomią edukacijų programą visai šeimai.

Kalbėkime apie kvėpavimą – visomis formomis, visais tūriais, visais lygmenimis. Ir apie nuostabų, visa keičiantį oro gurkšnį.

Kaip ir ankstesniuose festivaliuose, organizatoriai siekia parodyti, kad lėlių teatras gali būti įdomus visiems – ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Šiais metais festivalio rengėjai pristatys tris suaugusiesiems skirtus spektaklius.

Rugpjūčio 6 d. 19.30 val. Klaipėdos kultūros fabriko Daugiafunkcėje salėje žiūrovų lauks „Psilikono teatras” (Lietuva) – kviečiame į lėlių spektaklį „Išplėšk sielą”.

Rugpjūčio 7 d. 19.00 val. Klaipėdos kultūros fabriko Daugianfunkcėje salėje „Meinhardt & Krauss” kinematografinis teatras (Vokietija) rodys spektaklį „Eliza: keista meilė”.

Rugpjūčio 8 d. 16 ir 19 val. Klaipėdos dramos teatro Didžiojoje salėje trupė „Théâtre de l’Entrouvert” (Prancūzija) pristatys spektaklį „Traversées”.