Grįžti
2023-02-22

Tik knygų mugėje – išskirtinės Klaipėdos muzikinio teatro nuolaidos! 

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras į „Vilniaus knygų mugę 2023″  atveža žinią apie „Skrajojančio olando” išgarsintą senajį elingą ir kviečia tris vasaros penktadienius paskirti koncertui ir ypatingoms premjeroms. Nepraleiskite galimybės geriausia kaina nusipirkti bilietus ir premjeras po vasaros dangumi pasitikti Klaipėdos festivalio bičiulių ložėje!  

Anot Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovės Laimos Vilimienės, pajūrio audros kūrėjus ne tik užgrūdina, bet ir įkvepia. „Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras šiandien ne tik didžiuojasi pastarųjų metų pasiekimais, bet ir, dėka tvirtų veiklos pamatų, ketina toliau nuosekliai augti ir stebinti Lietuvos žmones bei šalies svečius naujais aukštos meninės vertės projektais. Didžiuojamės, kad apsilankymas festivalyje tampa gražia vasaros tradicija vis didesniam meno gerbėjų būriui, kad festivalis vadinamas Klaipėdos miesto vizitine kortele, o gerbėjai atvyksta iš vis tolimesnių kraštų. Praėjusią vasarą atsisveikinome su senojo elingo scenos pasididžiavimu tapusia Richardo Wagnerio opera „Skrajojantis olandas”, o šiemet laukiame naujų išskirtinių premjerų!”,- džiaugiasi vadovė L.Vilimienė. 

Vienas laukiamiausių vasaros įvykių – Klaipėdos festivalis – šiemet į girgždantį bei visų vėjų nugairintą elingą atvyksta su įspūdingomis premjeromis – koncertu „Karo ir taikos dainos” (liepos 28 d.), opera „Klaipėda” (rugpjūčio 4 d.) ir videografiniu spektakliu pagal Carlo Orffo sceninę kantatą „Carmina Burana” (rugpjūčio 11 d.). Tris vasaros penktadienius kviečiame praleisti elinge

Mes su Ukraina! Liepos 28 d. 20.00 val. laukiame koncerte „Karo ir taikos dainos”. Tai bendras Klaipėdos valstybinio muzikinio ir Kijevo operetės teatrų projektas. Programą atliks Klaipėdos ir Kijevo teatrų chorai, solistai ir KVMT simfoninis orkestras diriguojamas Oksanos Madarash. 

Rugpjūčio 4 dieną 21.30 val. Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui bus pristatyta istorijų opera „Klaipėda”, kurią Muzikinio teatro užsakymu sukūrė net keturi šio krašto kompozitoriai – Loreta Narvilaitė, Vladimiras Konstantinovas, Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas. Libretą šiai trijų skirtingų dalių operai parašė Arvydas Juozaitis. Spektaklio muzikos vadovas ir dirigentas Tomas Ambrozaitis, režisierius Gytis Padegimas, scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė. Operos centrinės ašys – Klaipėdos krašto istoriją apibūdinančias sąvokos – žmogus, tikėjimas, kalba.  

Rugpjūčio 11 dieną 22.30 val. kartu su sutemomis į elingą įžengs videografinis spektaklis pagal Carlo Orffo sceninę kantatą „Carmina Burana”. Videografinį spektaklį sumanę kurti menininkai puikiai žinomi Klaipėdos publikai. Pakanka paminėti, kad premjerą rengia „Skrajojančio olando” režisierius Dalius Abaris, norint įsivaizduoti didingą elinge užgimsiančios kantatos, skirtos Klaipėdos prisijungimo prie Lietuvos 100-mečiui, mastelį. Beje, būtent už Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas” režisūrą, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pristatytą senajame elinge prieš trejus metus, D. Abaris 2021 m. buvo įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi”. 

„Kantata „Carmina Burana” – vienas populiariausių sceninių veikalų pasaulyje. Jo atlikimo versijų net Lietuvoje buvo gana nemažai, tačiau Klaipėdos elinge, manau, labai darniai susišauks muzikos ir architektūros monumentalumas. Tikiuosi, kad C. Orffo muzika labai organiškai įsilies į miesto, uosto, jūros garsų visumą. Mes nusprendėme šią kantatą medijų pagalba vizualizuoti. Tai labai kinemotografiška muzika. Manau, kad čia daug erdvės pasireikšti turės vaizdo turinio kūrėjai, šviesų dailininkai, tačiau nereikėtų tikėtis, kad viskas „sproginės” šviesų ir vaizdo efektais. Pasistengsime, kad žiūrovams kiltų ir gilesnių emocijų nei vien susižavėjimas efektais. Pabandykite ateiti prie senojo elingo ir pastovėti šalia jo pakėlę galvas. Tada suvoksite, kokio dydžio ir grožio erdvę reikia suvaldyti. Jeigu daugelis žiūrėdami „Skrajojantį olandą” galėjo pajusti elingo didybę iš vidaus, dabar, jeigu tik leis galimybės, mes norėtume parodyti elingo visumą, jo didingą, bet tuo pat metu ir trapų tūrį. Tikimės, galbūt paskutinį kartą pažvelgti į šį miesto simbolį iš atitinkamo atstumo, nes netrukus jo „laukinę” ir tobulai „nešvarią” erdvę užgoš urbanizacija. Tai didelis iššūkis ne tik mums, bet ir teatrui, uostui, miestui”,- akcentuoja D. Abaris. 

Tik apsilankę Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rezidencijoje „Vilniaus knygų mugėje 2023″ (Muzikos salės stendas nr. 1.54) vasario 23-26 dienomis galėsite nusipirkti bilietų su ypatinga 40 procentų nuolaida į visus teatro repertuarinius spektaklius ir artėjančio III-iojo Tarptautinio Klaipėdos festivalio renginius, pristatomus senajame elinge liepos 28 – rugpjūčio 11 dienomis. Bilietus galima įsigyti teatro stende ar internetu suvedus nuolaidos kodą. Patys taupiausi galės rinktis Klaipėdos festivalio bilietą (vienas bilietas į visus tris festivalio renginius už pusę kainos). Priminsime, kad Klaipėdos festivalio bilietų parduodamų su nuolaida kiekis ribotas, tad pasiseks greičiausiai apsisprendusiems. 

Nerkime į Muzikinio teatro pasaulį kartu!