Grįžti
2021-04-02

„Vaidilos” aikštės atnaujinimas – pabaigos link (video)

Vaidilos aikštės atnaujinimas artėja prie finišo. Vasarą Klaipėda pasitiks su neatpažįstamai pasikeitusia viešąja erdve prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro. Ties Taikos prospekto ir Paryžiaus Komunos gatvės sankirta esančioje aikštėje jau atlikta daugiau kaip 90 proc. visų rekonstrukcijos darbų. Projekto pabaiga numatoma gegužės viduryje.

„Tikimės, kad ši vieta taps patrauklia erdve laisvalaikiui šalia esančio gyvenamojo kvartalo žmonėms, kartu sukuriama šiuolaikiška infrastruktūra gyventojams, atvykstantiems į šalia įsikūrusias prekybos bei kitas paslaugas teikiančias įstaigas. Taip pat tikimės, kad bus sėkmingai įgyvendintos privačios iniciatyvos, kuriomis siekiama atnaujinti kai kuriuos šalia aikštės esančius pastatus, vienas jų – buvęs „Vaidilos“ kino teatras. Bendromis pastangomis ši erdvė vėl įgis naują kokybę “
, – sako savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Atnaujintoje erdvėje prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro gyventojus kvies poilsio erdvės, arčiau Taikos prospekto įrengta scena, mažųjų klaipėdiečių laisvalaikiui – žaidimų aikštelė ir guminiai laipiojimo kalneliai, sukurtos žaliosios zonos, suformuoti želdynai. Šalia tako bei visoje aikštėje veiks energiją taupantis apšvietimas, palei aikštę driekiasi nauja dviračių tako atkarpa, sujungianti Taikos prospektą ir Ąžuolyno giraitę.  Įgyvendinant projektą atnaujintas ir fontanas, o jį puoš restauruotos 7-ojo dešimtmečio Klaipėdos istoriją menančios skulptūros – Vaidila, Aitvaras ir Bildukas.

„Siekėme, kad aikštė būtų ne tik atnaujinta, bet ir išsaugotų savo autentiką. Skulptūros – Vaidila, Aitvaras ir Bildukas, kurių vardais seniau buvo pavadinti restoranas, kino teatras ir parduotuvė, buvo šios aikštės skiriamasis bruožas, o jų vardai iki šiol neišnyko iš klaipėdiečių lūpų. Džiaugiuosi, kad rekonstrukcijos metu skulptūras pavyko restauruoti ir tikiuosi, kad jos dar ilgus metus puoš atnaujintą erdvę ir džiugins klaipėdiečius“,
– sako savivaldybės administracijos vyr. patarėja Inga Kubilienė.

Pasak I. Kubilienės, aikštėje darbų liko visai nedaug – užbaigti fontano įrengimą, pabaigti sumontuoti suoliukus, šiukšliadėžes, pastatyti informacinius stendus.

Aikštės atnaujinimas prie buvusio „Vaidilos“ kino teatro rekonstrukcijos darbų vertė – 1,7 mln. eurų. Šiuo metu taip pat baigiamas atnaujinti šalia besidriekiantis pėsčiųjų ir dviračių takas nuo Sausio 15-osios iki Kauno gatvės. Praėjusiiais metais atnaujinta ir netoliese esanti Ąžuolyno giraitė.

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija