Grįžti
2023-05-26

Vaikų gynimo dienai – Klaipėdos aitvarų festivalis „Vėjų vėjai“

Pirmąjį oficialų vasaros šeštadienį, birželio 3-ąją, į Klaipėdos padangę kils spalvingi aitvarai. Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtas pirmasis paplūdimio AITVARŲ FESTIVALIS „VĖJŲ VĖJAI“, kvies į Melnragėje esantį Neįgaliųjų paplūdimį. Bendrystei ir draugystei skirtas festivalis dovanos ne tik nepamirštamą reginį, bet ir veiklų, susitikimų pripildytą dieną. Festivalio svečiai, aitvarus pasigaminę namuose ar aitvarų dirbtuvėse renginio metu, turės galimybę laimėti prizų, tarp kurių ir galimybė į Klaipėdą pažvelgti iš aukščiau – vienam laimingajam atiteks SKRYDIS ORO BALIONU.

Birželio 3-ąją, Klaipėdos pajūrį nuspalvins paplūdimio figūrinių aitvarų festivalis „Vėjų vėjai“. Ryškiausiu naujai rengiamo festivalio akcentu taps didieji figūriniai aitvarai, kurie yra svarbiausias visame pasaulyje vyksiančių tokio tipo festivalių akcentas. Festivalio metu į dangų pakils beveik keturios dešimtys didžiųjų figūrinių aitvarų, kurių ilgis – iki 25 metrų. Danguje skrajos vėjo turbinos, aštuonkojai, laivai, vandens gyvūnai, kiti jūriniai akcentai. Nuo 12 iki 21 val. festivalio svečių lauks didieji figūriniai aitvarai, aitvarų dirbtuvės, aitvarų varžybos, studijos „Grock“ muzikiniai pasirodymai, Klaipėdos karalienė Luizės jaunimo centro vaikų pasirodymai bei DJ John-B muzikiniai ritmai.  Nuo vidurdienio vyks kūrybinės aitvarų dirbtuvės.

 „Kad Klaipėdos padangę papuoštų ne tik didieji, profesionalų leidžiami aitvarai, kviečiame visas miesto bendruomenes – darželinukus, moksleivius, studentus, įmones, organizacijas gaminti savo aitvarus, o vėliau, birželio 3 d. juos pakelti į dangų. Tikime, kad Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtas renginys į Klaipėdos padangę pakels daugybę aitvarų, o vaikus bei jaunuolius skatins atrasti aktyvų laisvalaikį prie jūros“, – sako projekto vadovė Greta Meškauskienė.

Už aitvarą – skrydis oro balionu

Kad Klaipėdos padangę papuoštų kuo daugiau aitvarų, organizatoriai kviečia juos gaminti iš anksto, suburti komandą ir laimėti puikių prizų. Didžiausia komanda, atsinešusi aitvarus (rankų darbo ar pirktus), laimės PC „Akropolis“ skirtus kvietimus į boulingą bei ledą, taip pat „Klaipėdos duonos“ įsteigtus prizus. Renginio metu dalyvaujantys aitvarų varžybose taip pat bus apdovanoti – nugalėtojų lauks „Vėjo brolių“ įsteigti prizai: aitvaras „Vytis”, aitvaras „Meridianas” ir „Klaipėdos duona“ dovanos.

Renginį vainikuos LAIMINGO AITVARO LOTERIJA, kurios laimėtojui atiteks įspūdingas skrydis oro balionu, kurį dovanoja „Aromatic89“. Norint dalyvauti loterijoje tereikia užregistruoti savo aitvarą – pagamintą namuose, pirktą ar sumeistrautą renginio metu aitvarų dirbtuvėse ir apdovanojimų metu būti renginyje.

Tiems kas aitvaro pagaminti namuose nespės, festivalyje nuo 12 val. vyks kūrybinės aitvarų dirbtuvės. Apie 200 renginio svečių galės nemokamai pasigaminti aitvarus ir juos dekoruoti. Kūrybinių aitvarų dirbtuvių metu menininkai ir aitvarų gamybos specialistai, konsultuos ir padės susikurti individualius aitvarus.

RENGINIO PROGRAMA

Informacijos šaltinis VšĮ „Klaipėdos šventės“