Grįžti
2021-07-15

Jūros šventės programa 2021

Paskelbta Jūros šventės programa 2021

SUGRĮŽTANTI JŪROS ŠVENTĖ – PAGARBA JŪRINĖMS TRADICIJOMS, BURLAIVIAI IR PASIILGTI JŪROS AKCENTAI 

Liepos 23–25 d., „Pasiilgto miesto istorijomis“ į Klaipėdą pakvies laukiamiausias vasaros renginys – Jūros šventė. Tarp tris dienas vykstančių renginių – garbingos jūrinės tradicijos: negrįžusių iš jūros pagerbimas, tradicinių ir istorinių laivų parado „Dangės flotilė“ renginiai, jūriški susitikimai. Savo baltomis burėmis Klaipėdą papuoš čia plaukiantys „Baltic Regatta“ burlaiviai.

Su naujais įkvėpimais ir pasiilgtais šventės akcentais sugrįžta laukiamiausias vasaros renginys Lietuvoje – Jūros šventė. Kviečiame visus į Klaipėdą – sugrįžtančią 62-ąją Jūros šventę ir svetingą „Baltic Regatta 2021“ burlaivių uostą. Jūriškiausias metų renginys įkvėps atradimams, naujoms patirtims, plazdės baltomis burėmis. Šį kartą Jūros šventės programa pasakos „Pasiilgtas miesto istorijas“ – apie Klaipėdos simbolius, žmones, jūrą ir 30-metį minintį nepriklausomą Klaipėdos uostą. Liepos 23–25 dienomis kviečiame atrasti savo Jūros šventės jausmą ir papasakoti savo pasiilgto miesto istoriją!

Sugrįždami į taip išsiilgtą, visiems mums įprastą ir taip laukiamą gyvenimo ritmą, džiaugsmingai ir viltingai pradedam skaičiuoti dienas, o gal jau net ir valandas, likusias iki didžiausiųjų Lietuvos jūrinės valstybės „atlaidų“ – Jūros šventės. Tikriausiai, kiekvienas mūsų prisimename ir laukiame savo širdžiai mielos ir jaukios ceremonijos, renginio, nuoširdžiai tikėdamiesi, kad sulauksime fantastiškos jūrine dvasia alsuojančios fiestos, kuri uostamiestį ir gausybę jo svečių įsuks į šarmingą šventinį šurmulį.  Todėl šiandien drąsiai sakome visiems – sveiki sugrįžtantys į atsakingam šventimui pasirengusį, nuostabios šventės miestą!

 Čia jums bus papasakotos slėpiningos jūrinės bei turtingos vienintelio Lietuvos uostamiesčio istorijos, čia jus pasitiks įkvepiantis ir romantiškas, jūriniu žavesiu plazdančių burių šlamesys, kuris visus tegul įkvepia ir pamalonina, sušildo ir sujaudina kiekvieną grožiui, gėriui ir nuoširdžiai emocijai atvirą širdį. 

Liepos 23–25 dienomis Klaipėda ir vėl kviečia visą Lietuvą tapti didžiausios vasaros šventės – Jūros šventės dalimi, semtis nepamirštamų įspūdžių, nuotaikos ir atradimų, kuriuos dovanoja jūra ir Klaipėdos žmonės.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas

JŪROS ŠVENTĖS EISENA „PASIILGTO UOSTO ISTORIJOS“

LIEPOS 23 D., PENKTADIENIS, 18.00 VAL.

APIE EISENĄ (PDF)

Šiais metais minint VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos įkūrimo ir Klaipėdos jūrų uosto atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje 30-metį, UOSTO DIREKCIJA pirmą kartą istorijoje tampa pagrindiniu Jūros šventės partneriu. Liepos 23-oji, penktadienis, išskirtinai jūriška ir dedikuota gražiausioms uosto istorijoms. Nuo didžiosios Jūros šventės eisenos iki gražiausių muzikinių akordų ir įspūdingo fejerverko – penktadienį švenčiame su KLAIPĖDOS UOSTU.

Jūriška, galinga ir didinga, apjungianti keliasdešimt įmonių, įstaigų bei organizacijų, stebinanti spalvomis ir energingomis orkestrų melodijomis, didžioji JŪROS ŠVENTĖS EISENA sugrįžta! Liepos 23-ąją, penktadienį, 18 val. eisena startuos iš Universiteto alėjos. Šį kartą prie jūrinės eisenos jungiasi ir „Baltic Regatta 2021” burlaivių įgulos, kurie savo triukšmingais ir spalvingais pasirodymais papildys vieną laukiamiausių Jūros šventės renginių.

Eisenos maršrutas: startas – Universiteto alėja, einama Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies tiltas, Pilies g. iki Kruizinių laivų terminalo. Pasiekus J. Janonio gatvę į eiseną įsilies kapitonai.

DĖMĖSIO. Eisenos dalyvių pristatymas už Pilies tilto.

19.30 val. pasiekus Kruizinių laivų terminalą, bus paskelbtas šventės startas, vysk dalyvių apdovanojimas.

Papildoma informacija eisena@jurossvente.lt

 

ŠVENTĖS PROGRAMA

Klaipėdos šventės informacija