Dviračiu

Atvykstate į Klaipėdą dviračiu? Puikus pasirinkimas! 

Klaipėda tituluojama dviračių miestu dėl gerai išplėtotos dviračių infrastruktūros, dviračių takų mieste ir už jo esančių maršrutų skaičiaus.

Delfi nuotrauka © Mindaugas Milinis

Naudinga žinoti

Klaipėdoje dviračių takai žymimi įvairiai: 

  1. Dviračių takai ant šaligatvio, kuriuo turite dalintis su pėsčiaisiais;
  2. Dviračių takai kelyje su specialiai dviračių eismui išskirta eismo juosta;
  3. Vien dviratininkams skirti, asfaltuoti/trinkelėmis kloti dviračių takai (dažniausiai dviračių takai yra ant šaligatvio, greta kelio ir  nuspalvinti raudona spalva, tačiau nepamirškite stebėti eismą reguliuojančio horizantalaus ir verikalaus eismo ženklinimo).

Didžíoji dalis dviratininkų pasiekia Klaipėdą 1) tarptautiniais keltais, 2) autobusais/traukiniais arba 3) dviračiu iš Nidos / Palangos / Pamario krašto

1. Tarptautiniu keltu:

„DFDS Seaways“ keltais:

„TT-Line“ keltu:

2. Atvykstate į Klaipėdos autobusų stotį /arba Klaipėdos traukinių stotį dviračiu?

Klaipėdos autobusų ir Klaipėdos traukinių stotys yra viena netoli kitos (jos nutolusios viena nuo kitos ~200 m.):
 

3. Jeigu į Klaipėdą atvykstate dviračių takais

Į Klaipėdą “atminate” dviračių takais? Labiausiai tikėtina, kad atvažiuojate dviračių takais iš Nidos, Palangos arba Šilutės. Važiuojant šiais maršrutais dviračių takai ves jus iki Klaipėdos centro. 
Dviračių maršrutai ženklinami “Eurovelo 10” ir “Eurovelo 13” kelio informaciniais ženklais, kad nepaklystumėte ir neišvažiuotumėte iš rekomenduojamo kelio.

Dviračių takas per Kuršių neriją tarp Nidos ir pasienio su Latvija (per Palangą) yra pažymėti specialiais kelio ženklais “EuroVelo 10” ir “EuroVelo 13“.