Grįžti
2021-05-17

Klaipėdos TOPai

Klaipėdos TOPai

Dažnas svečias atvykęs į miestą turi nedaug laiko ir mūsų klausia kokie yra Klaipėdos TOPai: ikoniškų Klaipėdos vietų ir patirčių?

Ramybės, kultūros ir kūrybos uostas – taip trimis žodžiais būtų galima apibūdinti Klaipėdą. Tai bene turtingiausią istorinę praeitį turintis Lietuvos miestas, vis dar alsuojantis vokiška dvasia, o savo architektūros stiliumi, pastatais ar gatvių vingiais stipriai išsiskiriantis nuo sostinės Vilniaus ar Kauno. Uostamiestyje gyvenimas verda lėčiau, tačiau apie galingą miesto dvasią primena į molą atsimušančios bangos ir vakarais šurmuliuojančios promenados.

Tobulo pabėgimo planas: atskrendate lėktuvu į Palangos arba Kauno oro uostą ir tęsiate kelionę iki Klaipėdos automobiliu arba autobusu. Nemėgstantiems skrydžių lėktuvu yra galimybė į Klaipėdą atvykti keltu, tarptautiniu autobusu arba traukiniu. Atvykę įsikuriate fachverko stiliaus viešbutyje, užsidedate patogius batus ir leidžiatės į uostamiesčio pažinimą jums patogiu būdu: pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu. Aplankote žymiausias miesto istorines ir kultūrines erdves, sugalvojate norą prie stebuklingų, mieste išsibarsčiusių skulptūrų, aplankote šiaurinį molą, o vakarą praleidžiate paplūdimio restorane – su nuostabiu vaizdu į jūrą ir gardžia vakariene.

TOP 10

 

Klaipėda per kelias dienas

Pažintis su Klaipėda gali būti romantiška, kupina istorinių, kultūrinių arba netikėtų atradimų. Vieną dieną čia galima vaikščioti ramiomis Smiltynės gatvėmis, o kitą – medinėmis kanojomis plaukti Danės upe. Kaip visa tai suderinti? Paruošėme vienos, dviejų ir trijų nakvynių Klaipėdoje planą, kuris padės pažinti uostamiestį vos per kelias dienas.

Atvykę vienai dienai – spėsite susipažinti su Klaipėdos krašto istorija, pagrindiniais miesto traukos objektais, išlikusia fachverko stiliaus architektūra. Praleidę mieste dvi dienas – turėsite galimybę aplankyti įdomiausius muziejus, o pasirinkę trijų dienų viešnagę galėsite dalyvauti įdomiose ekskursijose, pasimėgauti pirtimi ant jūros kranto ir pažinti naktinį Klaipėdos gyvenimą.

Nelinkėsime gero vėjo, mat tikras jūrininkas žino, kad kalbėti apie vėją ar švilpauti jūroj – nevalia. Bet pakviesim patirti įsimintiną kelionę po gražiausias ir geriausiai vertinamas Klaipėdos vietas.