Grįžti
2020-12-03

Klaipėdos žvaigždėrakčiai

Gruodžio 5-ąją, VIRTUALAUS eglutės įžiebimo metu, bus atskleistas pažintinės internetinės svetainės adresas, kurioje – 12 žymiausių miesto lankytinų objektų-žvaigždėrakčių, vadinamų „Klaipėdos žvaigždėrakčiai” ⭐⭐⭐

Svetainėje bus galima sukurti savo žvaigždėraktį, įdomia žaidimo forma atrasti pamirštus Klaipėdos istorijos faktus, asmenybes, simbolius.

⭐ Miestas prie jūros tai – laivai.
Laivai, kurie nuolatos keliauja vandenimis ir orientuojasi pagal žvaigždes.
O žvaigždes tyrinėja žvaigždžių astronomai bei astrofizikai.

⭐ Vienas jų – Frydrichas Vilhelmas Argelanderis, Klaipėdoje gimęs ir gyvenęs garsus astronomas, šiandien čia yra vis dar neatrasta asmenybė, nors puikiai pažįstamas Europoje dėl sudaryto astrometrinio dangaus žvaigždžių atlaso.

⭐ Žvaigždynas yra grupė žvaigždžių, tarpusavyje vizualiai susijusių tam tikra konfigūracija. Ir nors trimatėje kosmoso erdvėje šios žvaigždės gali neturėti ryšio, žiūrint iš Žemės į nakties dangų jas galima sugrupuoti į tam tikras grupes.

⭐ Taigi, 12 unikaliai dangaus skliaute skambančių žvaigždžių, susigrupavusių į žvaigždynus, „Klaipėdos žvaigždėrakčiai” tai raktais kurie sujungia praeitį su dabartimi bei skambant kosminei Kristijono Lučinsko muzikai kviečia tyrinėti, atrasti bei kurti savo žvaigždyną.

Informacija iš VšĮ „Klaipėdos šventės